Երեկ մեկնարկեց Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի սաների գրանցումը։ Ինչպես PanARMENIAN.Net -ի թղթակցին տեղեկացրեց Թումո կենտրոնի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի համակարգող Սեդա Պապոյանը, հերթերի գոյացումից խուսափելու համար յուրաքանչյուր գրանցվել ցանկացողի տրվում է ժամակտրոն։
«Միայն երեկ մենք բաժանել ենք մոտ 1500 ժամակտրոն։ Ովքեր որ ժամակտրոն են ստացել արդեն հստակ տեղյակ են՝ երբ պետք է ներկայանալ և ինչ փաստաթղթերով»,- ասաց Սեդա Պապոյանը և նշեց, որ գրանցման առաջին օրը հասցրել են ամբողջական գրանցել 250 պատանու։
Սեդա Պապոյանի խոսքով, գրանցումը վերջնաժամկետ չունի: Անգամ դասերի մեկնարկից հետո յուրաքանչյուր ցանկացող կարող է դիմել սան դառնալու համար։ Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի դասերը կմեկնարկեն սեպտեմբերի 1-ին։
Ինչպես հայտնել էր Սեդա Պապոյանը նախկինում, Թումո կենտրոնն ակնկալում է երեք ամսում 10 000 սան ունենալ։

16 Август 2011 - 12:43 AMT
15 августа стартовала регистрация учеников Центра креативных технологий ТУМО. Как сообщила в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net координатор по связям с прессой и общественностью центра ТУМО Седа Папоян, во избежание образования очередей каждый желающий получит талон с указанием времени.
“Только вчера мы раздали около 1500 талонов. Те, кто получил талоны, точно знают, когда нужно прийти в центр и какие документы нужны”, – сказала Седа Папоян, отметив, что в первый день регистрации окончательно были зарегистрировано 250 учеников.
У регистрации нет сроков, заявила Седа Папоян. Она будет продолжаться даже после начала занятий, каждый желающий в любое время может прийти и записаться в центр. Занятия в центре начнутся с 1 сентября. Прежде Седа Папоян заявляла, что центр ожидает около 10 000 учеников. Учеником центра ТУМО может стать любой желающий подросток в возрасте от 12 до 18 лет. Обучение в центре производится бесплатно. Одним из важных условий регистрации является присутствие родителей, подписание договора с регистрирующимися и их родителями. Необходимо представить несколько документов и депозит в сумме 10 000 драмов.