Ցինցինատի-2008 Մասթերսի չեմպիոն, АТР վարկանիշի չորրորդ համար Էնդի Մարեյը (Մեծ Բրիտանիա) դուրս է եկել Western & Southern Open-2011 երրորդ շրջան:
Մարեյի մրցակիցը արգենտինահայ Դավիթ Նալբանդյանն էր, որն այս պահի դրությամբ զբաղեցնում է АТР-ի 66-րդ հորիզոնականը:
Առաջին սեթի սկզբում Նալբանդյանը առջևում է 3:1 հաշվով, սակայն, արդյունքում նա կորցրեց իրավիճակի հսկողությունը և զիջեց 6:4 հաշվով: Երկրորդ սեթում Մարեյը իրացրեց իր երեք բրեյք-պոյնտերը և տանուլ տվեց առաջին գեյմը՝ զիջելով 6:1 հաշվով: Կորտում թենիսիստները անցկացրեցին 1 ժամ 17 րոպե, հաղորդում է gotennis.ru-ն:
Սա թենիսիստների 5-րդ հանդիպումն էր և Մարեյը առջևում է 3:2 հաշվով: Ցինցինատիում նրա հաջորդ մրցակիցը կլինի ֆրանսիացի Ժո Վիլֆրիդ Ցոնգան: Իսկ Նալբանդյանը կսկսի պատրաստվել US Open մրցաշարին, որտեղ մեկնարկում է օգոստոսի 29-ին:

Andy Murray, the No. 4 player in the world, dominated the return game by winning six consecutive games on David Nalbandian's serve, paving the way to a 6-4, 6-1 victory in the second round of Western & Southern Open 2011 on August 17, his first ATP Tour level win in two months.
"I (was) happy with that," Murray said. "I need to try and keep that up for the next match and hopefully play just 5 percent, 10 percent better tomorrow than I did today."
Nalbandian helped Murray along by committing 25 unforced errors in the match and double-faulting six times.
Meanwhile, Murray hit just two backhand winners in the match, but overcame Nalbandian's consistent volleys toward the backhand by getting 89 percent of Nalbandian's serves back across the net, Cincinnati.com reported.