Symbian Anna-ն՝ Symbian օպերացիոն համակարգի վերջին թարմացումն այժմ հասանելի է ներբեռնման համար։ Այս մասին մամլո հաղորդագրությամբ հայտնում է Nokia ընկերությունը։
Symbian Anna-ն նախագծված է միայն Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01 and Nokia E7 սմարթֆոնների համար։
Symbian Anna-ն ունի նոր ինտերֆեյս՝ վիրտուալ QWERTY ստեղնաշարով, կատարելագործված Nokia Maps-ով, ավելի արագ վեբ որոնմամբ և հուսալի անվտանգությամբ։ Թարմացված Nokia Maps-ը ունի ավելի լավ որոնման ֆունկցիաներ՝ հանրային տրանսպորտի նոր երթուղիներով և սիրելի գեոլոկացիոն ցանցերում՝ Facebook-ում, Foursquare-ում and Twitter-ում check-in (նշելու) անելու հնարավորությամբ։
Symbian Anna-ն բիզնեսմեններին առաջարկում է տվայլների կոդավոր ապահով անվտանգություն։
Symbian Anna-ն հնարավոր է բեռնել օգտագործելով համակարգչում Ovi Suite-ի վերջին տարբերակը՝ 3.1.1 կամ էլ անմիջապես Nokia հեռախոսից։
«Symbian Anna-ն օգտագործողի համար ամբողջապես նոր է։ Հաջորդ 12 ամիսների ընթացքում Nokia-ն կներկայացնի Symbian Anna-ով աշխատող ևս 10 հեռախոս»,- ասել է Nokia-ի փոխնախագահ Այլարի Նուրմին։

18 Август 2011 - 10:09 AMT
Symbian Anna – последнее обновление операционной системы Symbian, которое уже доступно для загрузки. Об этом говорится в пресс-сообщении компании Nokia.
Symbian Anna предусмотрена только для смартфонов Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01 и Nokia E7.
У Symbian Anna новый интерфейс с виртуальной клавиатурой QWERTY, усовершенствованной Nokia Maps, а также более быстрым веб-поиском. Обновленная Nokia Maps содержит функции быстрого поиска: по новым маршрутам общественного транспорта и в любимых геолокационных сетях: Facebook, Foursquare и Twitter, с возможностью отметок (check-in).
Symbian Anna предлагает бизнесменам кодирование и безопасность секретных данных. Symbian Anna можно загрузить, используя в компьютере последнюю версию Ovi Suite – 3.1.1 или непосредственно с телефона Nokia.
“Для пользователей Symbian Anna полностью обновлена. В течение следующих 12 месяцев Nokia представит еще 10 мобильных телефонов, работающих с операционной системой Symbian Anna”, – сказал заместитель директора компании Nokia Айлари Нурмин.