Hewlett-Packard (HP) ընկերությունը 2011-ի 2-րդ եռամսյակի ֆինանսական զեկույցի ժամանակ հայտնել է, որ դադարեցնում է webOS սմարթֆոնների և անհատական համակարգիչների (PC) արտադրությունը։ Այս մասին հաղորդում է Apple Insider-ը։
HP-ին նաև հայտնել է, որ 10 միլիարդ դոլարով գնել է ծրագրային ապահովման ոլորտի հսկաներից՝ Autonomy ընկերությունը և այսուհետ պատրաստվում է զբաղվել ծրագրային ապահովմամբ և ծրագրավորմամբ։
Բացի դրանից HP-ն հայտարարել է, որ իր չվաճառված TouchPad պլանշետների դիմաց ընդհանուր առմամաբ 100 մլն դոլար փոխհատուցում է վճարելու վերավաճառողներին, որոնց թվում է և Best Buy-ը։
HP-ն TouchPad պլանշետը թողարկել էր հուլիս ամսին։ Մեկ ամիս անց վերավաճառողները հայտնեցին, որ վաճառքը դանդաղ է ընթանում և ստիպված իջեցրեցին պլանշետի գինը 100 դոլարով։ Սակայն, ի վերջո, վերավաճառողները հրաժարվեցին վաճառել TouchPad-ը։ Վերջիններիցս Best Buy-ը փոխհատուցում պահանջեց 240 000 չվաճառված պլանշետների դիմաց։ Իսկ Palm ընկերութան WebOS համակարգը HP ընկերությունը գնեց 2010-ին։

19 Август 2011 - 10:16 AMT
Компания Hewlett-Packard (HP) во время финансового отчета во втором квартале заявила, что прекращает выпуск смартфонов WebOS и персональных компьютеров (РС). Об этом сообщает Apple Insider.
НР также заявила, что компания приобрела за 10 миллиардов долларов одного из гигантов сферы программного обеспечения – компанию Autonomy и отныне будет заниматься только программированием и программным обеспечением.
Кроме того, компания HP объявила, что за нереализованные планшеты TouchPad она выплатит компенсацию в 100 000 долларов, Best Buy в том числе.
Компания НР выпустила планшеты TouchPad в июле. Месяц спустя посредники заявили, что продукция сбывается очень медленно, и они вынуждены снизить цены на 100 долларов. Затем они отказались продавать планшеты TouchPad. Best Buy потребовал компенсацию за 240 000 нереализованных планшетов. А систему WebOS компании Palm HP приобрела в 2010 году.