Օգոստոսի 21-ին կայացան 5-րդ Համահայկական խաղերի եզրափակիչ խաղերը: Ֆուտզալի մրցաշարում երրորդ տեղի համար մրցեցին Թեհրանի և Բուենոս Այրեսի թիմերը: 5:1 հաշվով հաղթանակ տարան Արգենտինայի ֆուտբոլիստները:
Եզրափակչում հանդիպեցին Երևանի և Մեծ Նեկլինովկայի թիմերը: Նեկլիկովկայի ֆուտբոլիստները հանդես էին գալիս և ֆուտբոլում և ֆուտզալում, և երկու մրցաշարերում էլ հասան մինչև կիսաեզրափակիչ: Ֆուտբոլում նրանք գրավեցին 4-րդ տեղը, իսկ ֆուտզալում` երկրորդ: Երևանի մարզիկները հաղթանակ տարան 5:0 հաշվով և չորրորդ անգամ դարձան Համահայկական խաղերի հաղթող:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Նեկլինովկայի խաղացող Տիգրան Պապիկյանն ասաց, որ նրանց համար շատ բարդ էր, քանի որ մեկ օրվա ընթացքում երկու խաղ էին ունենում. «Մեր ուժերը չէին բավականացնում, բայց մեզ համար գլխավորն այն մթնոլորտն էր, որը մենք զգացինք մեր հայրենիքում: Կարծում եմ, որ ընդհանուր առմամբ հաղթեց ընկերությունը»,- ասաց Պապիկյանը:
Երևանի թիմի դարպասապահ Հարություն Հարությունյանը շնորհավորեց բոլոր երևանցիներին հաղթանակի կապակցությամբ, նշելով, որ նրանց համար մեծ ուրախություն էր, որ չորրորդ անգամ հաղթող դարձան:

21 августа состоялись финальные матчи пятых Панармянских игр. В турнире по футзалу за третье место боролись команды из Тегерана и Буэнос-Айреса. В двух таймах сильнее оказались футболисты из Аргентины и одержали победу с крупным счетом – 5:1.
Много голов было зафиксировано и в финальном поединке, где друг с другом сыграли Ереван и Большая Неклиновка. Футболисты Неклиновки выступали и в футболе, и в футзале и в обеох турнирах дошли до полуфинала. В футболе они заняли четвертое место, а в футзале завоевали серебряные медали. Ереванские спортсмены смогли победить со счетом 5:0 и в четвертый раз стали победителями Панармянских игр.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net игрок Неклиновки Тигран Папикян сказал, что для них было очень тяжело, поскольку за день проводили два матча: “Наших сил не хватило, но главное для нас – это та атмосфера, которую мы почувствовали на нашей Родине. Думаю, в общем счете победила дружба”,- сказал Папикян. Вратарь Еревана Арутюн Арутюнян поздравил всех ереванцев с победой, отметив, что для них была большая радость, что в четвертый раз стали победителями.
“Еще в начале игры мы хотели завоевать золотые медали. Финал получился очень красивым, обе команды показали дисциплинированную и хорошую игру”,- отметил главный тренер Еревана Артур Галстян.
Пятые Панармянские игры стартовали 14 августа, в них приняли участие более чем 3200 спортсменов из 125 стран.