Լոս Անջելեի «Արփա» ամենամյա միջազգային կինոփառատոնին մասնակցելու են նաև կարճամետրաժ ֆիլմերի հայ ռեժիսորներ, գրում է Asbarez թերթը:
Կիոնափառատոնին ներկայացվելու են հայ ռեժիսորներ Ռոբերտ Դավիթյանի, Դավիթ Դերանջյանի, Արմեն Կարաօղլյանի ֆիլմերը, Արմեն Երիցյանի և Իննա Սահակյանի համատեղ ֆիլմը, ինչպես նաև այլ ռեժիսորների ֆիլմեր Աֆղանստանից, Ավստրալիայից, Կանադայից, Ֆրանսիայից, Հունաստանից, Իսրայելից, Պաղեստինից, Սիրիայից, Թուրքիայից, Ուգանդայից և ԱՄՆ-ից:
14-րդ փառատոնը նվիրված է սփյուռքի, մարդու իրավունքների և պատերազմի հարցերին:
Փառատոնի հանդիսավոր բացումը տեղի է ունենալու սեպտեմբերի 22-ին Հոլիվուդի Եգիպտական սրահում: Փառատոնը տևելու է երկու օր, որի ընթացքում ներկայացվելու են 11 կարճամետրած ֆիլմեր, 9 փաստագրական ժապավեններ, 3 տեսահոլովակ և 1 անիմացիոն աշխատանք:

В ходе 14-го ежегодного международного кинофестиваля Лос-Анджелеса “Арпа” примут участие также армянские режиссеры короткометражных фильмов, пишет газета Asbarez.
В кинофестивале будут представлены три картины армянских режиссеров Роберта Давидяна, Давида Деранжяна, Армена Караогляна, совместный фильм Армана Ерицяна и Инны Саакян, а также других режиссеров из Афганистана, Австралии, Канады, Франции, Греции, Израиля, Палестины, Сирии, Турции, Уганды и США.
Как отметили организаторы фестиваля, 14-й фестиваль посвящен вопросам диаспоры, правам человека и войне.
Торжественное открытие фестиваля запланировано на 22 сентября в Египетском зале в Голливуде. Фестиваль продлится два дня, в ходе которых будут представлены 11 короткометражных фильмов, 9 документальных лент, 3 видеоклипа и 1 анимационная работа.