13-ամյա Անդրանիկ Ալեքսանյանն Ուկրաինայից հաղթել է «Մանկական Նոր ալիք-2011» երիտասարդ կատարողների միջազգային մրցույթում: Այդ մասին հաղորդել են մրցույթի կազմկոմիտեից:
Այս տարի մրցույթին մասնակցում էին կատարողներ11 երկրներից` Ռուսաստանից, Հայաստանից, Ուկրաինայից, Բելոռուսիայից, Գերմանիայից, Ղազախստանից, Չեխիայից, Շվեդիայից, Բուլղարիայից, Լատվիայից և Իտալիայից: Օգոստոսի 20-ից 22-ը «Արթեկ» մանկական ճամբարում 8-ից 13 տարեկան 15 երեխաներ ցուցադրում էին իրենց վոկալ վարպետությունը:
Մրցույթի գլխավոր մրցանակը` «Բյուրեղապակե ալիքը» և հաջորդ տարի Յուրմալայի մրցույթին մասնակցությունը բաժին հասավ Անդրանիկ Ալեքսանյանին Խմելնիցկիից: Հաղթողին մրցանակը շնորհեց «Մանկական Նոր ալիքի» ժյուրիի նախագահ Իգոր Կրուտոյը:
Երկրորդ տեղը զբաղեցրեց 11-ամյա Իվայլո Ֆիլիպպովը Բուրգասայից (Բուլղարիա): Իր մրցանակը` տնային ձայնագրման ստուդիա ունենալու իրավունքը տղան ստացավ երգչուհի Անի Լորակից, իսկ «Բյուրեղապակե ալիքը»` իր հայրենակից և կուռք Ֆիլիպ Կիրկորովից: Մրցույթի երրորդ տեղը նվաճեց 12-ամյա Նիկիտա Լուչկոն Կիևից: Նրան պարգևատրեցին պրոֆեսիոնալ էլեկտրադաշնամուրով և «Բյուրեղապակե ալիքով»:
«Ամենավառ ելույթ» մրցանակը ստացավ Սոֆիա Լապշակովան Ռուսաստանից: «Մենք տաղանդավոր ենք» մրցանակը ստացավ 12-ամյա Պաշա Արտյոմովը, որի երգերն այսուհետ հնչելու են «Մանկական ռադիոյի» եթերում:
Հանդիսատեսի համակրանքի մրցանակը ստացավ 9-ամյա Ագատե Ալբեկեյտեն Լատվիայից, իսկ 11-ամյա Լիդուշիկին Հայաստանից պարգևատրեցին «Ունա Կանզոնե» մեգապոպուլյար մանկական շոուի նկարահանումներին մասնակցությամբ:
Բացի դրանից, «Մանկական Նոր ալիք-2011»-ի բոլոր մասնակիցներին մրցույթի կազմակերպիչները պրոֆեսիոնալ բարձրախոսներ նվիրեցին:

24 Август 2011 - 10:24 AMT
13-летний представитель от Украины Андраник Алексанян стал победителем международного конкурса молодых исполнителей "Детская Новая волна-2011". Об этом сообщили в оргкомитете конкурса.
В этом году в празднике приняли участие конкурсанты из 11 стран – России, Армении, Украины, Белоруссии, Германии, Казахстана, Чехии, Швеции, Болгарии, Латвии и Италии. С 20 по 22-е августа в детском лагере "Артек" 15 детей в возрасте от 8 до 13 лет демонстрировали свое вокальное мастерство.
Главный приз конкурса – "Хрустальная волна" и поездка в следующем году на конкурс в Юрмалу – достались Андранику Алексаняну из Хмельницкого. Приз победителю вручил председатель жюри "Детской Новой волны" Игорь Крутой.
Второе место на нынешней "Детской Новой волне" занял 11-летний Ивайло Филиппов из Бургаса (Болгария). Свой приз – право на обладание домашней студией звукозаписи – мальчик получил из рук певице Ани Лорак, а "Хрустальную волну" от своего земляка и кумира Филиппа Киркорова. Третье место конкурса завоевал 12-летний Никита Лучко из Киева. Его наградили профессиональным электропианино и "Хрустальной волной".
Приз "За самое яркое выступление" получила София Лапшакова из России. Награду "Мы талантливы" получил 12-летний Паша Артемов, песни которого отныне будут крутить в ротации на "Детском радио".
Приз зрительских симпатий получила 9-летняя Агате Албекейте из Латвии, а 11-летнюю Лидушик из Армении наградили поездкой на съемки мегапопулярного детского шоу "Уна канзоне".
Кроме того, всем участникам "Детской Новой Волны-2011" организаторы конкурса подарили профессиональные микрофоны.