«ԱրմենՏել» ընկերության հանրային կապերի բաժինը հայտնում է Hi-Line ծառայության աշխարհագրության ընդլայնման մասին: Բամբակաշատում, Մալիշկայում, Մրգաշատում, Նալբանդյանում, Փանիկում, Սառնաղբյուրում, Ճամբարակում (Գեղարքունիքի մարզ), ինչպես նաև Արմավիր և Տավուշ գյուղերում ծառայության մատուցման մեկնարկմամբ, այն բնակավայրերի թիվը, որտեղ կարելի է միանալ Hi-Line-ին, հասել է 57-ի:
«ԱրմենՏել» ընկերությունն անցած տարվա ընթացքում կրկնապատկել է այն բնակավայրերի թիվը, որտեղ հասանելի է Hi-Line ծառայությունը:
«Երկրի լարային ենթակառուցվածքներում ներդրումները և արդիականացման գործընթացը պայմանավորված է «ԱրմենՏել» -ի ձգտումով՝ ապահովելու շրջանների բնակիչներին ոչ միայն հուսալի ֆիքսված հեռախոսակապով, այլ նաև որակյալ ինտերնետով: Հենց այս նպատակով «ԱրմենՏելը» զարգացնում է լարային ցանցը՝ հասցնելով այն նոր քաղաքներ և բնակավայրեր, առաջարկելով անվճար միացում ծառայությանը, շահավետ սակագներ և ակցիաներ», – նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն: 2011թ-ի հունիս ամսվա վերջում «ԱրմենՏել»-ը հայտարարեց Hi-Line ծառայությանը միացած 100 00-րդ բաժանորդի մասին:

24 Август 2011 - 10:49 AMT
«АрменТел» объявляет о расширении географии услуги широкополосного доступа к Интернету Hi-Line. С началом предоставления услуги в Бамбакашате, Малишке, Мргашате, Налбандяне, Панике, Сарнахпюре, Чамбараке (марз Гегаркуник), а также в селах Армавир и Тавуш, число населенных пунктов, где можно подключиться к Hi-Line, достигло 57.
Таким образом, компания «АрменТел» в течение прошедшего года удвоила число населенных пунктов, в которых доступна услуга Hi-Line.
«Инвестиции в проводную инфраструктуру страны и ее модернизация основаны на стремлении компании «АрменТел» обеспечить население регионов не только надежной фиксированной связью, но и качественным Интернетом. Именно для достижения этой цели «АрменТел» развивает проводную сеть в новых городах и населенных пунктах, предлагает бесплатное подключение к услуге, выгодные акции и тарифы», – отметил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
Следует напомнить, что компания «АрменТел» в конце июня 2011 года объявила о подключении к услуге Hi-Line 100 тысячного абонента.