ԻՏՁՄ հանրային կապերից տեղեկացնում են, որ ԴիջիԹեք միջազգային ցուցահանդեսին «Ճարտարագիտության աշխարհ» բաժինն այս տարի կներկայացնեն ավելի քան 30 հայկական և միջազգային ճարտարագիտական ընկերություններ։ Նրանք հանդես կգան տարբեր ծառայություններով և լուծումներով` արտադրական պրոցեսների ղեկավարումից և ավտոմատացումից մինչև ուսումնական լաբորատոր ստենդերի մշակում:
«Ճարտարագիտության աշխարհը» կներառի ճարտարագիտական բիզնես, ճարտարագիտական կրթություն, հայկական տեխնոլոգիաների արտահանում, գիտության և տեխնիկայի թանգարան բաժինները:
Ճարտարագիտական նորարարական լուծումներ ներկայացնելու են նաև նորաստեղծ ընկերությունները՝ Bitlis-MEN-ը, Pegasus Logic-ը, Olymp Engineering-ը, Ovak Technologies-ը և այլն։
Նախատեսվում է թայվանական Դ-Լինկ ընկերության ինժեներական ստորաբաժանման, սինգապուրյան Singapore Technologies Kinetics ընկերության, ռուսական Ուրարտու Թեքնոլոջիս և այլ կազմակերպությունների մասնակցություն։
ԴիջիԹեքին այս տարի առաջին անգամ կանցկացվի ՏՏ աշխատանքային տոնավաճառ, որի ընթացքում տոնավաճառին մասնակցող ընկերությունները տեղում կներկայացնեն իրենց ընկերությունների թափուր աշխատատեղերը»
Տեղեկատվական և հեռահաղորկակցական տեխնոլոգիաների (ՏՀՏ/ԲՏ) 7-րդ ամենամյա ԴիջիԹեք միջազգային ցուցահանդեսը տեղի կունենա հոկտեմբերի 7-ից 9-ը Կարեն Դեմիրճյանի անվան Մարզահամերգային Համալիրում: Միջոցառումը կանցնի ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո և «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերության պլատինե հովանավորությամբ:

В отделе по связям с общественностью армянского Союза предприятий по информационным технологиям сообщают, что на международной выставке “DigiTec” в отделе “Мир архитектуры” в этом году будут представлены более 30 армянских и международных архитектурных компаний. Они продемонстрируют различные услуги и решения: от управления производственным процессом и автоматизации до разработки учебных лабораторных стендов. “Мир архитектуры” включает архитектурный бизнес, архитектурное образование, экспорт армянских технологий, отделы музеев науки и техники.
Свои архитектурные инновационные решения представят такие молодые компании, как “Bitlis-MEN”, “Pegasus Logic”, “Olymp Engineering”, “Ovak Technologies” и др. Планируется также участие инженерной группы тайванской компании “Д-Линк”, сингапурской компании “Singapore Technologies Kinetics”, российской “Урарту Technologies” и других организаций.
В этом году впервые во время проведения “DigiTec” будет организована ярмарка труда в сфере ИТ, в ходе которой компании-участники представят свободные вакансии в своих компаниях.
7-ая ежегодная международная выставка ИТ и телекоммуникаций “DigiTec” состоится 7-9 октября в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна в Ереване. Мероприятие пройдет под патронажем премьер-министра РА Тиграна Саркисяна, платиновым спонсором выступит компания “ВиваСелл-МТС”.