ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի մամլո ծառայությունից, որ ընկերությունը ներբեռնման մինչև 21.6 Մբիթ/վրկ արագություն ապահովող HSPA+ ցանցը ներդրել է Գյումրիում և Վանաձորում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը նաև ներկայացնում է նոր` «ՄՏՍ կոնեկտ E353» USB մոդեմը` ներբեռնման մինչև 21.6 Մբիթ/վրկ և վերբեռնման մինչև 5.76 Մբիթ/վրկ արագության հնարավորությամբ:
Սարքի արժեքն է 40 000 դրամ (ներառյալ ԱԱՀ): Իսկ «ՄՏՍ կոնեկտ անսահմանափակ» կամ «ՄՏՍ կոնեկտ անսահմանափակ+» սակագնային պլանին մեկ տարով բաժանորդագրվելու դեպքում «ՄՏՍ կոնեկտ E353» մոդեմը տրամադրվում է ընդամենը 10 000 դրամով:
2011 թ. մարտի 2-ին առաջին անգամ Հայաստանում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Երևանում ներկայացրեց 21.6 Մբիթ/վրկ արագությամբ HSPA+ ցանցը`:

VivaCell-MTS announced the continued expansion of HSPA+ services offering pick download speeds up to 21.6 Mbps, in Gyumri and Vanadzor.
At the same time, the new “MTS Connect E353” USB modem with up to 21.6 Mbps download and up to 5.76 Mbps upload capacity is made available across VivaCell-MTS service centers.
The price of the modem is AMD 40000 (including VAT). And in case of a one-year subscription to “MTS Connect Unlimited” or “MTS Connect Unlimited+” tariff plan, the “MTS Connect E353” modem is provided for only AMD 10000, the company’s press office reported.
On March 2, 2011, HSPA+ network running at 21.6 Mbp/s in the downlink was introduced in Yerevan for the first time by VivaCell-MTS.