Samsung-ը հայտարարել է 3 նոր սմարթֆոնների թողարկման մասին։ Դրանք են Wave 3-ը, Wave M-ը և Wave Y-ը, որոնք երեքն էլ աշխատում են Samsung-ի Bada 2.0 օպերացիոն համակարգով։ Այս մասին հաղորդում է ThisIsMyNext-ը։
Wave 3-ը ամենահզորն է այս երեք սմարթֆոններից։ Այն ունի 4 դյույմ WVGA Super AMOLED էկրան, 1.4GHz պրոցեսոր և 5 մեգապիքսել տեսախցիկ։ Հեռախոսի մարմինն ալյումինից է, կշռում է 122 գրամ։ Այն ունի իր սեփական ծրագրերը
Wave M և Wave Y մոդելները միջին մակարդակի մոդելներ են։ Wave M-ն ունի 832MHz պրոցեսոր, 3,65 դյույմ էկրան և 5 մեգապիքսել տեսախցիկ։ Իսկ Wave Y-ն ունի նույն պարամետրերը, ինչ Wave M-ն, միայն էկրանը 3,2 դյույմ է և տեսախցիկը 2 մեգապիքսել է։

Samsung объявил о выпуске трех новых смартфонов. Это Wave 3, Wave M и Wave Y, которые работают с операционной системой Bada 2.0 от Samsung. Об этом сообщил ThisIsMyNext.
Самым мощным из трех является Wave 3. Он оснащен 4-дюймовым экраном WVGA Super AMOLED, процессором 1.4GHz и видеокамерой 5 Мп. Корпус телефона из алюминия, весит 122 грамма. У него есть свои программы.
Wave M и Wave Y – модели среднего уровня. Wave M оснащен процессором 832MHz, диагональ экрана- 3,65 дюйма, снабжен видеокамерой 5 Мп. А у Wave Y те же параметры, что и у Wave M, только размер экрана меньше – 3,2 дюйма и камера – 2 Мп.