Բենուա Շինը, որը ներկայումս զբաղեցնում է Ֆրանս Տելեկոմի բելգիական մասնաճյուղ Mobistar ընկերության գլխավոր տնօրենի պաշտոնը, 2011թ. սեպտեմբերի 1-ից կստանձնի Եվրոպայում (բացառությամբ Ֆրանսիայի) Ֆրանս Տելեկոմ-Orange Խմբի գործադիր փոխնախագահի պաշտոնը: Այս մասին տեղեկացնում են Orange Armenia ընկերության մամլո ծառայությունից։
Այս պաշտոնում Բենուա Շինը կղեկավարի Ֆրանս Տելեկոմ-Orange Խմբի ծավալած գործունեությունը Հայաստանում, Ավստրիայում, Բելգիայում, Դոմինիկյան Հանրապետությունում, Լյուքսեմբուրգում, Մոլդովայում, Լեհաստանում, Ռումինիայում, Սլովակիայում, Իսպանիայում և Շվեյցարիայում, որտեղ ընկերությունը միասնական ցուցանիշներով 2010թ. վերջին ունեցել է ավելի քան 60 միլիոն հաճախորդ և 12.5 միլիարդ եվրո շահույթ:
Բենուա Շինն իր հետ բերում է նշանակալի փորձ հեռահաղորդակցության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում ինչպես սպառողական, այնպես էլ բիզնես շուկաներում: Նախքան Mobistar ընկերությունում աշխատելը Բենուա Շինն աշխատել է եվրոպական մի շարք երկրներում` Hewlett-Packard, Compaq, IBM Siemens-Nixdorf ընկերություններում: Վերջինիս շնորհվել է համակարգչային տեխնոլոգիաների մագիստրոսի և տնտեսագիտության ու հասարակական գիտությունների բակալավրի կոչում

Бенуа Шин, в настоящее время занимающий должность директора бельгийского филиала Франс Телеком компании Mobistar, с 1 сентября вступит в должность заместителя исполнительного директора группы “ФрансТелеком-Orange”в Европе (за исключением Франции). Об этом сообщают в пресс-службе компании “Orange Armenia”.
В этой должности Бенуа Шин будет руководить деятельностью группы “Телеком-Orange” в Армении, Австрии, Бельгии, Доминиканской Республике, Люксембурге, Молдове, Польше, Румынии, Словакии, Испании и Швейцарии, где компания по единым показателям конца 2010 года зарегистрировала 60 миллионов посетителей и прибыль в размере 12,5 миллиардов евро.
До работы в компании Mobistar Бенуа Шин работал в компаниях Hewlett-Packard, Compaq, IBM Siemens-Nixdorf ряда европейских стран. Ему присвоено звание магистра компьютерных технологий и бакалавра экономических и общественных наук.