ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի մամլո ծառայությունից հայտնում են Հայաստանի մշակույթի տների, արվեստների ու արհեստների դպրոցների մասնակցությամբ անցկացված «Գարնանային ներշնչանք 2011» նախագծի ավարտի մասին:
Ծրագրին մասնակցեց 3000 աշակերտ և ուսուցիչ` Հայաստանի մարզերը և Երևանը ներկայացնող մոտ 100 դպրոցից: Փակման արարողությունը տեղի ունեցավ Մեծամորի մշակույթի տանը, որտեղ կայացավ կրթօջախների սաների լավագույն աշխատանքների ցուցահանդեսը, ինչպես նաև հանրապետական մրցույթի հաղթողներին մրցանակների հանձնումը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն հաջող աշխատանքներ ներկայացրած հաղթող դպրոցներին և մշակույթի տներին հանձնեց շնորհակալագրեր:
«Երեխաների, հատկապես հեռավոր շրջաններում բնակվողների, ստեղծագործական մղումները խրախուսելով, մենք պահպանում ենք մեր ինքնությունը, քանի որ արվեստի հետ հաղորդակցվելու շնորհիվ երիտասարդ սերնդին է փոխանցվում նաև մեր մշակույթը։ Ստեղծագործականությունն ու նորարարությունն այն հենասյուներն են, որոնց վրա իրենց աշխարհայացքը կձևավորեն երիտասարդ արվեստագետները»,-նշել է տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Հաղթողներին հանձնված մրցանակների թվում էին համակարգիչներ, երաժշտական գործիքներ, հնչյունային սարքավորումներ և կահույք:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն աջակցություն է ցուցաբերել մի քանի կրթօջախների` թատերական հանդերձանք ձեռք բերելու և շենքային պայմանները բարելավելու հարցում:
«Գարնանային ներշնչանքը» շարունակական նախագիծ է, որի նպատակն է Հայաստանի մարզերում երիտասարդ տաղանդների ստեղծագործականության բացահայտումը և խթանումը: Մրցույթի թեման` վառ երևակայությունն էր:
Ստեղծագործությունները գնահատելիս` հաշվի էին առնվում ինքնատիպությունը, հստակ արտահայտչականությունը և հղումը ազգային ավանդույթներին:

VivaCell-MTS announced the closing of the 2011 Spring Inspiration project embracing culture houses and arts and crafts schools of Armenia.
Altogether over 3,000 school students from about 100 houses of culture and schools of arts from 10 provinces of Armenia and Yerevan participated in the project. The closing ceremony was hosted by Medzamor Culture House which brought together about 700 students and instructors from about 60 winning institutions.
The event kicked off with an exhibition that was followed by a gala-concert during which the awarding ceremony for the winners of the national contest took place.
“By encouraging our children to embrace art, and especially children living in Armenia’s remote regions, we preserve our self-identity by means of engaging in arts, and we pass on our heritage to the younger generation,” VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian said.
The contest winners received their prizes: computers, musical instruments, sound equipment and pieces of furniture.
Spring Inspiration project is a continuous project aimed at revealing and promoting the creativity of young talents in the regions of Armenia.