Սեպտեմբերի 1-ին Երևանում կայացել է Վիկ Դարչինյանի (Հայաստան) և Էվանս Մբամբայի (ՀԱՀ) մամլո ասուլիսը, որոնց մենամարտը կայանալու է սեպտեմբերի 3-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան ՄՀՀ-ում: Մբամբայի խոսքով, նա վաղուց էր ցանկանում մենամարտել Դարչինյանի հետ, և վերջապես, նրա երազանքն իրականանալու է: Բռնցքամարտիկները պետք է հանդիպեին դեռ 2009-ին, խաղարկվելու էր WBC վարկածով գոտին, բայց այդ հանդիպումը չի կայացել: «Ես երկու տարի սպասել եմ այդ մենամարտին: Մենամարտին շատ լավ եմ պատրաստվել և ցանկանում եմ մտնել բռնցքամարտի պատմության մեջ»,- խոստովանել է նա:
Հայ բռնցքամարտիկն իր հերթին նշել է, որ Մբամբան կմտնի պատմության մեջ, բայց իր պարտությամբ: «Եթե նա մարզվել է 8 շաբաթ, ապա ես պատրաստվել եմ այս մենամարտին 16 շաբաթ: Ես հիանալի մարզավիճակում եմ և պատրաստ եմ հերթական անգամ ցույց տալ իմ ուժը: Կարծում եմ, որ շոուն հիանալի կլինի»,- ասել է Դարչինյանը: Նրա խոսքով, նա ուրախ է, որ իր բոլոր մրցակիցները պատրաստվում են իր դեմ մենամարտին շատ լուրջ. «Ես իմ բոլոր մարտերն անցկացրել եմ հայրենիքից դուրս, և դա ինձ չի խանգարել հաղթել: Ինձ համար կարևոր չէ, թե որքան ուժեղ է մրցակիցը, ամեն դեպքում ես նրան նոկաուտի կենթարկեմ»:

Первого сентября в Ереване состоялась пресс-конференция Вика Дарчиняна (Армения) и Эванса Мбамбы (ЮАР), поединок которых состоится 3 сентября в СКК имени Карена Демирчяна. По словам Мбамбы он давно хотел провести поединок против Дарчиняна, и наконец-то, его мечта сбудется. Боксеры должны были встретиться еще в 2009 году, на кон был поставлен пояс WBC, но эта встреча не состоялась. “Я два года ждал этого поединка. К поединку готовился очень хорошо и хочу войти в историю бокса”,- признался южноафриканский боксер.
Армянский боксер в свою очередь ответил, что Мбамба войдет в историю, но своим поражением. “Если он тренировался 8 недель, то я готовился к этому поединку 16 недель. Я в отличной форме и готов в очередной раз показать свою силу. Думаю, шоу будет великолепным”, – сказал Дарчинян. По словам Дарчиняна, он рад, что все его соперники готовятся к поединкам против него очень серьезно: “Все мои бои я провел не на родине, и это мне не помешало победить. Для меня неважно, насколько силен соперник, все равно я отправляю его в нокаут”.