«ԱրմենՏել» ընկերության մամլո ծառայությունից հայտնում են շարժական ինտերնետի “Drive” սակագնային փաթեթում գերարագ ինտերնետի ծավալի ավելացման մասին:
2011թ-ի սեպտեմբերի 1-ից «Drive» հետվճարային սակագնային փաթեթի գործող և նոր բաժանորդներին կտրամադրվի ամսեկան 5 ԳԲ գերարագ ինտերնետ նախկին 3 ԳԲ-ի փոխարեն: Գերարագ ինտերնետի ծավալը սպառելուց հետո կապուղու թողունակությունը կկազմի 256 kbps:
«Նոր ուսումնական տարվա սկզբին «ԱրմենՏել» ընկերությունն անակնկալ է մատուցում աշակերտներին և ուսանողներին` շարժական ինտերնետի մեր ծառայությունների բաժանորդներին: Շարժական ինտերնետից օգտվող մեր հաճախորդների մեծ մասը` երիտասարդներն են, և մենք ուրախ ենք հերթական անգամ խրախուսել միասնական օպերատորի բաժանորդներին` սահմանելով մեր ծառայությունների որակի նոր մակարդակ»,- նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Շարժական ինտերնետի անսահմանափակ հետվճարային “Drive” սակագնային փաթեթի ամսեկան բաժանորդավճարը կազմում է 6000 դրամ: “Drive” սակագնային փաթեթից օգտվելու պայմանագիր կնքելիս` այն 12 ամսվա ընթացքում չխզելու պայմանով, USB-մոդեմը տրամադրվում է անվճար:
Օգոստոսի սկզբին «ԱրմենՏել» ընկերությունը հայտարարեց 3G ցանցի ընդլայնման մասին։ Ծածկույթի գոտու ընդլայնմանը զուգահեռ Հայաստանի խոշոր քաղաքներում 3G կապի տասնյակ նոր կայաններ շահագործման են հանձնվել ի լրումն գործողների: Beeline 3G ցանցը ծածկում է Հայաստանի շուրջ 150 բնակավայր, որտեղ բնակվում է շուրջ 2,9 մլն. մարդ: «ԱրմենՏել» ընկերությունն առաջին օպերատորն է, որ Հայաստանում գործարկեց երրորդ սերնդի բջջային ցանց։

1 Сентябрь 2011 - 11:48 AMT
«АрменТел» объявляет об увеличении объема высокоскоростного Интернета в тарифном плане для мобильного Интернета «Драйв».
Начиная с 1 сентября 2011 года, всем действующим и новым абонентам постоплатного тарифного плана «Драйв» ежемесячно будет предоставлено 5 ГБ сверхскоростного Интернета, вместо прежних 3 ГБ. После использования пакета скоростного Интернета пропускная способность канала составит 256 Кб/с.
«С началом нового учебного года компания «АрменТел» преподносит сюрприз школьникам и студентам – абонентам наших услуг мобильного Интернета. Значительная часть наших клиентов, пользующихся мобильным доступом, – молодежь, и мы рады в очередной раз поощрить пользователей услуг единого оператора Армении, задавая новый уровень качества наших услуг», – отметил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
Ежемесячная абонентская плата тарифного плана для мобильного Интернета «Драйв» составляет 6000 драмов. При заключении контракта на пользование ТП «Драйв» в течение 12 месяцев USB-модем предоставляется бесплатно. В начале августа компания «АрменТел» объявила о расширении сети третьего поколения. Параллельно с увеличением зоны покрытия, десятки новых станций 3G были введены в эксплуатацию и в крупных городах Армении. Сеть 3G Beeline охватывает около полутора сотен населенных пунктов Армении с населением более 2,9 миллиона человек. Напомним, что компания «АрменТел» является первым оператором, внедрившим сотовую сеть третьего поколения на территории Армении.