Երևանում «Հայաստանն աշխարհի դեմ» բռնցքամարտի երեկոյի, որի շրջանակում կկայանա աշխարհի չեմպիոն Վիկ Դարչինյանի առաջին մենամարտը Հայաստանում, տոմսերը գրեթե սպառվել են: Վաճառքում մնացել են միայն 10-25 հազ. դրամ արժողությամբ տոմսերը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հաղորդել Արամ Խաչատրյանի անվ. մեծ ֆիլհարմոնիկ համերգասրահի դրամարկղից:
Վաճառքում 6000 տոմս է եղել` 5-25 հազ. դրամ արժողությամբ, իսկ VIP գոտու տոմսերի արժեքը տատանվում էր 30-100 հազ. դրամի սահմանում:
«Հայաստանն աշխարհի դեմ» բռնցքամարտի երեկոն տեղի կունենա սեպտեմբերի 3-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան ՄՀՀ-ում: Մենամարտերը կմեկնարկեն երևանյան ժամանակով 19:00-ին, և գլխավոր մենամարտում իրենց ուժերը կչափեն IBO վարկածով աշխարհի չեմպիոն Վիկ Դարչինյանն ու Էվանս Մբամբան (ՀԱՀ):
Մինչ այդ տեղի կունենան Ազատ Հովհաննիսյան (Հայաստան) – Սերգեյ Պասիմով (Լատվիա), Գաբրիել Տոլմաջյան – Եվգենի Ֆեոդորով (Էստոնիա) և Հովհաննես Ժամկոչյան – Միխայիլ Գոգոաշվիլի (Վրաստան) մենամարտերը: Ծրագրված է նաև կանանց մենամարտ, որտեղ հայազգի Ագնեսսա Բոժայի մրցակիցը կլինի Մարինա Սախարովան (Ֆրանսիա), որը դեռևս չի ժամանել Հայաստան:

Билеты боксерского вечера “Армения против мира” в Ереване, в рамках которого состоится первый бой чемпиона мира Вика Дарчиняна в Армении, почти закончились. В продаже остались лишь билеты стоимостью 10-25 тыс. драмов. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в кассе Большого филармонического зала им. Арама Хачатуряна.
В продажу поступили 6000 билетов стоимостью 5- 25 тыс. драмов, а билеты VIP зоны – 30-100 тыс. драмов.
Боксерский вечер “Армения против мира” пройдет 3 сентября в СКК имени Карена Демирчяна. Поединки начнутся в 19:00 по ереванскому времени, и в главном поединке сойдутся чемпион мира по версии IBO Вик Дарчинян и Эванс Мбамба (ЮАР).
До этого пройдут бои: Азат Оганнисян (Армения) – Сергей Пасимов (Латвия), Габриель Толмаджян – Евгений Феодоров (Эстония) и Оганнес Жамкочян – Михаил Гогоашвили (Грузия). Запланирован также поединок среди женщин, где соперницей армянской боксерши Агнессы Божа будет Марина Сахарова (Франция), которая пока не прибыла в Армению.