Սեպտեմբերի 3-ին Բեյրությում բացվելու է Հայաստանի երիտասարդ նկարչուհի Աննա Շահնազարյանի անհատական ցուցահանդեսը, հայտնում է ՀՀ մշակույթի նախարարության մամլո ծառայությունը:
Ցուցահանդեսը կայանալու է Բեյրութի «Լյուսի Թութունջյան» ցուցասրահում և մաս է կազմելու Հայաստանի Հանրապետության Անկախության 20-ամյակի հոբելյանական միջոցառումների շարքում: Ցուցահանդեսին, ընդհանուր թվով, ներկայացվելու են նկարչուհու 28 աշխատանքները: Ցուցահանդեսը կազմակերպվել է ՀՀ սփյուռքի նախարարության կողմից Համազգային հայ կրթական և մշակութային միության հետ համատեղ:
Ցուցահանդեսին բացման խոսքով հանդես կգա ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը: Այն կշարունակվի մինչև սեպտեմբերի 9-ը:

3 сентября в Бейруте откроется персональная выставка молодой армянской художницы Анны Шахназарян, сообщают в пресс-службе Министерства культуры РА.
Выставка будет открыта в павильоне “Люси Тутунджян” в Бейруте и станет частью мероприятий, посвященных 20-летию провозглашения Независимости Армении. На выставке будут представлены 28 работ художницы.
Организаторы мероприятия – Министерство диаспоры РА и Общенациональный армянский образовательный и культурный союз.
На открытии выставки с речью выступит министр диаспоры РА Грануш Акопян. Выставка продлится до 9 сентября.