Բռնցքամարտի Եվրոպայի չեմպիոն Հովհաննես Դանիելյանը վստահ է, որ սեպտեմբերի 3-ին IBO վարկածով աշխարհի չեմպիոն Վիկ Դարչինյանը կհաղթի WBC արծաթե գոտու տիտղոսակիր Էվանս Մբամբային:
«Բռնցքամարտն անկանխատեսելի է, դժվար է ասել նոկաուտով, թե ոչ, բայց Դարչինյանը կհաղթի: Դարչինյանը շանս չի տա հակառակորդին և վստահ հաղթանակ կտանի»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է ասել Հովհաննես Դանիելյանը:
Գլխավոր մենամարտից առաջ ռինգ դուրս կգան նաև այլ հայ բռնցքամարտիկներ՝ Ազատ Հովհաննիսյանը, Գաբրիել Տոլմաջյանը, Հովհաննես Ժամկոչյանը, և Դանիելյանը հուսով է, որ նրանք բոլորը կհաղթեն:
«Ես լավ եմ ճանաչում տղաներին, Ազատի հետ մենք տարիներ շարունակ հանդես ենք եկել Հայաստանի հավաքականի կազմում, Գաբրիելն իմ քեռու տղան է: Գիտեմ, որ նրանք լավ են նախապատրաստվել: Ես նույնպես կլինեմ դահլիճում և կսատարեմ նրանց»,-ասել է Եվրոպայի չեմպիոնը:

European boxing champion Hovhannes Danilelyan is certain of IBO bantamweight champion Vic Darchinyan’s win in September 3 clash against Evans Mbamba.
“Box is never predictable, I find it hard to speak on the possibility of a KO. Still I believe Mbamba doesn’t stand a chance against Darchinyan,” Danilelyan told a PanARMENIAN.Net reporter.
The European champion expressed hope for the victory of all Armenian boxers participating in the event.
“I know the guys well. For years, we’ve been teammates with Azat Ahovhannisyan; Gabriel Tolmajian is my cousin. I know how hard they’ve been training and surely, I’ll be there to support them during the match,” Danilelyan said.