«Վիկը ցույց տվեց գեղեցիկ ու հզոր բռնցքամարտ: Ընդհանրապես, բռնցքամարտի երեկոն Երևանում շատ գեղեցիկ էր և բոլոր հայ բռնցքամարտիկները լավ էին պատրաստվել մենամարտերին: Երբ ես տեսա, թե ինչպես է երկրպագում մեր հանդիսատեսը, Հայաստանում մենամարտ անցկացնելու ցանկությունն ավելի ուժեղացավ»,-ասել է հայ բռնցքամարտիկ Վահագն Սահակյանը (Դավիթ Գրաֆ), որը հերթական հաղթանակից հետո ժամանել է Հայաստան հատուկ Վիկ Դարչինյանի մենամարտին ներկա գտնվելու համար:
«Հայաստանն ընդդեմ աշխարհի» բռնցքամարտի երեկոն տեղի ունեցավ սեպտեմբերի 3-ին, Դարչինյան-Մբամբա մենամարտից բացի, ռինգ դուրս եկան նաև Ազատ Հովհաննիսյանը, Գաբրիել Տոլմաջյանը և Հովհաննես Ժամկոչյանը, բոլոր հայ բռնցքամարտիկները հաղթանակ տարան:
Ըստ Սահակյանի մարզիչ ու մենեջեր Ժիրայր Գրաֆի, Դարչինյան-Մբամբա հանդիպման բոլոր երկրպագուները նոկաուտ էին ակնկալում: «Կարևորը, որ Վիկի կատարմամբ մենք տեսանք շատ գրավիչ բռնցքամարտ, երևում էր, որ նա ամեն ինչ անում է նոկաուտի հասնելու համար: Կցանկանայի շնորհակալություն հայտնել Վիկին անմոռանալի երեկոյի համար»:

“Вик показал красивый и мощный бокс. Вообще, вечер в Ереване был очень красивым, и все армянские боксеры были хорошо готовы к поединкам. Когда я увидел, как поддерживают наши болельщики, желание провести бой в Армении во мне усилилось”, – сказал армянский боксер Ваагн Саакян (Давид Граф), который после очередной победы в Армению прибыл специально, чтобы посмотреть в Ереване бой Вика Дарчиняна и Эванса Мбамбы.
Боксерский вечер “Армения против мира” прошел 3 сентября и, кроме поединка Дарчинян-Мбамба, на ринг вышли также Азат Оганнисян, Габриель Толмаджян и Оганнес Жамкочян, и все армянские боксеры одержали победы.
По словам тренера и менеджера Саакяна Жирайра Графа, в поединке Дарчинян-Мбамба все армянские болельщики ожидали увидеть нокаут: “Главное, что в исполнении Вика мы увидели очень привлекательный бокс, и было видно, что он делает все для нокаута. Хотел бы поблагодарить Вика за неповторимый вечер”.