Զապորոժիեյի ներկայացուցիչ Արսեն Միրզոյանը անցել է ուկրաինական «Գոլոս Կռաինի» մրցույթի եզրափակիչ փուլ, հայտնում է Analitika.at.ua-ն: Ինչպես հայտնում է լրատվամիջոցը, մրցույթում շատ բան արդեն պարզ է, սակայն, այնուամենայնիվ, դժվար է ասել, թե ով է հաղթողը:
Միրզոյանը, մրցույթի միակ հայը չէր: Մրցույթի նախընտրական փուլում մասնակցել են Անաստասիա Շահնազարյանն ու Դիանա Միրզոեվան:
«Գոլոս Կռաինի»-ն 1+1 հեռուստաալիքի նոր նախագիծն է, որում աստղային մարզիչներ Ռուսլանան, Դիանա Արբենինան, Ստաս Պյեխան և Ալեքսանդր Պոնոմարյովը 14 թեկնածուներից բաղկացած թիմ էին հավաքել յուրաքանչյուր մարզչի համար: Հավակնորդներին նախապատրաստելուց հետո կընտրվի մեկը, որն էլ կդառնա Ուկրաինայի Ձայնը:

Арсен Мирзоян из Запорожья прошел в финальный тур украинского проекта “Голос Краины” (“Голос страны”), сообщает Analitika.at.ua. Как сообщает информационное агентство, в конкурсе уже многое стало ясно, однако, по-прежнему трудно сказать, кто станет победителем.
На конкурсе Мирзоян был не единственный армянин: в начальных турах также принимали участие певицы Анастасия Шахназарян и Диана Мирзоева.
“Голос Краины” – новый проект телеканала “1+1”, в котором звездные тренеры Руслана, Диана Арбенина, Стас Пьеха и Александр Пономарев собрали команды по 14 участников на каждого. После подготовки претендентов будет выбран один, тот, кто станет “Голосом Украины”.