Հայ բռնցքամարտիկ Ազատ Հովհաննիսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում խոստովանել է, որ ակնկալում էր երևանյան մենամարտը վաղաժամ ավարտել: «Ես շատ լավ էի պատրաստվել այս մենամարտին, Ծաղկաձորում ու Երևանում ես և Գաբրիել Տոլմաջյանը մարզվում էինք Վիկ Դարչինյանի հետ և լիովին պատրաստ էինք հանդիպմանը»,- ասել է Հովհաննիսյանը, որը սեպտեմբերի 3-ին պրոֆեսիոնալ ռինգում իր երկրորդ մենամարտում տեխնիկական նոկաուտով հաղթեց Սերգեյ Պասիմովին (Էստոնիա):
Իր առաջին մենամարտում բռնցքամարտիկը 40-36, 40-36, 38-37 հաշվով զիջել էր Խուան Ռեյեսին (ԱՄՆ): Նրա խոսքով, Պասիմովը շատ ավելի թույլ էր ամերիկացուց: «Ռեյեսի հետ ես առաջին մենամարտն եմ անցկացրել, և ինձ համար շատ ավելի բարդ էր, մրցակիցը ուժեղ էր, և ես հուզված էի: Այստեղ ինձ սատարում էին երկրպագուները, և սեփական հարկի տակ միշտ պատասխանատվությամբ ես մոտենում մենամարտին»,- ասել է հայ բռնցքամարտիկը:
15 օր անց Հովհաննիսյանը կվերադառնա ԱՄՆ, որտեղ մարզվում է և իր հաջորդ մենամարտը կանցկացնի մոտ երկու ամիս անց:

6 Сентябрь 2011 - 04:18 AMT
Армянский боксер Азат Оганнисян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net признался, что ожидал ереванский поединок завершить преждевременно. “Я очень хорошо готовился к этому поединку, в Цахкадзоре и в Ереване я и Габриель Толмаджян тренировались с Виком Дарчиняном и были абсолютно готовы к встрече”, – сказал Оганнисян, который 3 сентября в своем втором поединке на профессиональном ринге техническим нокаутом одержал победу над Сергеем Пасимовым (Эстония).
В своем первом поединке боксер со счетом 40-36, 40-36, 38-37 уступил Хуану Рейесу (США). По его словам, Пасимов был намного слабее американца. “С Рейесом я провел первый поединок, и мне было намного сложнее, соперник был сильным, и у меня чувствовалось волнение. Здесь меня поддерживали болельщики, и дома всегда боксируешь с ответственностью”, – сказал армянский боксер.
Через 15 дней Оганнисян вернется в США, где тренируется, и свой следующий поединок проведет приблизительно через два месяца.