Սլովակիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վլադիմիր Վայսը լավատեսորեն է տրամադրված և հավատում է, որ իր սաները կարող են լուծել իրենց առջև դրված խնդիրները Հայաստանի հետ հանդիպման ժամանակ:
«Ես հարգում եմ հայկական թիմի ուժը, բայց սեպտեմբերի 6-ին մենք խաղալու ենք հանուն հաղթանակի և փորձելու ենք 3 միավորը թողնել տանը»,- Ժիլինայում մամլո ասուլիսում ասել է Վայսը:
Հայաստանի հետ խաղը որակազրկման պատճառով բաց է թողնելու սլովակների հիմնական խաղացող Յուրայ Կուցկան, և Վայսը չի նշել ֆուտբոլիստի անունը, որը փոխարինելու է Կուցկային:
«Հայաստանի հավաքականը լավ և ուժեղ թիմ է, որը հիանալի պահում է գնդակը: Բայց մյուս կողմից ես հավատում եմ մեր ուժերին և հուսով եմ, որ հաղթելու ենք»,- Վայսի խոսքերը հաղորդում է Սլովակիայի Ֆուտբոլային միության պաշտոնական կայքը:
Սլովակիա-Հայաստան խաղը տեղի է ունենալու EURO-2012-ի ընտրական մրցաշարի B խմբում և սկսվելու է Երևանի ժամանակով 23:15-ին:

Slovakia team head coach Vladimir Weiss is optimistic about the oncoming UEFA EURO 2012 qualifier against Armenia.“Armenia’s a strong team will excellent ball control skills. Still, we’re determined to add 3 points to Slovakia’s score by winning the September 6 match,” Weiss told journalists at Stadion MSK Zilina, Slovakia.
Slovak midfielder Juraj Kucka will miss the match because of disqualification; his subsidiary has not been named, futbalsfz.sk Slovak Football Association official website reported.
Slovakia vs. Armenia UEFA EURO 2012 qualifier is due September 6, 11:15 p.m. Yerevan time at Stadion MSK Zilina, Slovakia. Marcin Borski of Poland will referee the match.