Սլովակիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վլադիմիր Վայսը լավատեսորեն է տրամադրված և հավատում է, որ իր սաները կարող են լուծել իրենց առջև դրված խնդիրները Հայաստանի հետ հանդիպման ժամանակ:
«Ես հարգում եմ հայկական թիմի ուժը, բայց սեպտեմբերի 6-ին մենք խաղալու ենք հանուն հաղթանակի և փորձելու ենք 3 միավորը թողնել տանը»,- Ժիլինայում մամլո ասուլիսում ասել է Վայսը:
Հայաստանի հետ խաղը որակազրկման պատճառով բաց է թողնելու սլովակների հիմնական խաղացող Յուրայ Կուցկան, և Վայսը չի նշել ֆուտբոլիստի անունը, որը փոխարինելու է Կուցկային:
«Հայաստանի հավաքականը լավ և ուժեղ թիմ է, որը հիանալի պահում է գնդակը: Բայց մյուս կողմից ես հավատում եմ մեր ուժերին և հուսով եմ, որ հաղթելու ենք»,- Վայսի խոսքերը հաղորդում է Սլովակիայի Ֆուտբոլային միության պաշտոնական կայքը:
Սլովակիա-Հայաստան խաղը տեղի է ունենալու EURO-2012-ի ընտրական մրցաշարի B խմբում և սկսվելու է Երևանի ժամանակով 23:15-ին:

6 Сентябрь 2011 - 08:09 AMT
Главный тренер сборной Словакии Владимир Вайсс настроен оптимистически и верит, что его подопечные смогут решить поставленную перед ними задачу в матче с Арменией.
“Я уважаю силу армянской команды, но 6 сентября мы будем играть на победу и постараемся три очка оставить дома”,- на пресс-конференции в Жилине заявил Вайсс.
Матч с Арменией из-за дисквалификации пропустит основной игрок словаков Юрай Куцка, и Вайсс не назвал имя футболиста, который заменит его.
“Армяне хорошая и сильная команда, которая отлично держит мяч. Но с другой стороны, я верю в наши силы и, надеюсь, победим”,- слова Вайсса передает официальный сайт словацкого футбольного союза.
Матч Словакия- Армения пройдет в группе В отборочного турнира EURO-2012 и начнется в 23:15 по ереванскому времени.