Օգոստոսի 10-ից սեպտեմբերի 4-ը «MTV.AM» ինտերնետային հեռուստաալիքի տեխնիկական ծառայությունը գրանցել է 15 հարձակում, որոնցից երկուսի արդյունքում կայքը կոտրվել է և ջնջվել ալիքի բովանդակությունը: Այդ մասին հաղորդում են MTV.AM մամլո ծառայությունից:
«Օգոստոսի 29-ին հերթական գրոհի արդյունքում ջնջվել է հայ կատարողների 820 տեսահոլովակ: Այնուամենայնիվ, արդեն օգոստոսի 30-ին եթերը լիովին վերականգվել է»,- հաղորդել է MTV.AM-ի տեխնիկական ծառայության տնօրեն Գրիգոր Սուքիասյանը:
«Մեր հզորությունը և անվտանգության մակարդակը թույլ են տալիս դիմանալ ցանկացած հարձակման, բայց ես համոզված եմ, որ դա ազգային ավտանգության հարց է և պահանջում է պետական մոտեցում: Վիրտուալ պատերազմը ոչնչով չի տարբերվում իրականից»,- ասվում է հայտարարությունում:
Ամեն ամիս հեռուստաալիքը դիտում է 65000 hազար: «MTV.AM» հեռուստադիտողների կեսից ավելին բնակվում է Ռուսաստանում, քառորդ մասը` Մոսկվայում:

6 Сентябрь 2011 - 09:39 AMT
С 10 августа по 4 сентября 2011 года техническая служба интернет-телеканала «MTV.AM» зафиксировала 15 атак, в том числе 2 взлома и удаление информации контента канала. Об этом сообщают в пресс-службы MTV.AM. «29 августа в результате очередной атаки было удалено 820 клипов армянских исполнителей. Тем не менее, уже 30 августа эфир был полностью восстановлен», – сообщает директор технической службы «MTV.AM» Григор Сукасян.
«С 2006 года нас атаковали не один раз, но это беспрецедентный случай», – подчеркнул Сукасян. «Наша мощность и уровень безопасности позволяют выдерживать любую атаку, но я убежден, что это вопрос национальной безопасности и требует государственного подхода. Виртуальная война ничем не отличается от реальной», – говорится в заявлении.
«MTV.AM» Армянский Музыкальный Интерактивный Телеканал является подразделением «ОДАК Групп». Компания «MTV.AM» начала свою работу в 2006 г.. и является интерактивным телевидением нового формата – new-media, синтеза газеты, ТВ, радио и интернет-портала с применением HD-технологий.
Ежемесячно канал смотрят 65000 чел. Более половины зрителей «MTV.AM» живут в России, более четверти – резиденты Москвы.