Օգոստոսի 31-ից մինչև սեպտեմբերի 10-ը Վենետիկում ընթացող 68-րդ միջազգային կինոփառատոնի Կինոլրագրողների և կինոգետների միջազգային ֆեդերացիայի` ՖԻՊՐԵՍՍԻ-ի ժյուրիի կազմում հրավիրված է աշխատելու հայ կինոգետ, «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի գեղարվեստական տնօրեն Սուսաննա Հարությունյանը:
Տարբեր տարիներին նա եղել է Բեռլինի, Լոկարնոյի, Կառլովի Վարիի, Ռոտերդամի, Անթալիայի, Տալլինի և մի շարք այլ կինոփառատոների ժյուրիների անդամ:
ՖԻՊՐԵՍՍԻ-ի մրցանակը շնորհվում է հեղինակային կինոյում նոր ուղիներ նախանշող և կինոյի լեզուն հարստացնող կինոնկարներին, հայտնում է «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի մամլո ծառայություն:

6 Сентябрь 2011 - 12:59 AMT
На проходящем с 31 августа по 10 сентября в Венеции 68-ом Международном кинофестивале в состав жюри Международной федерации ФИПРЕССИ киножурналистов и киноведов приглашена армянский киновед, художественный директор кинофестиваля “Золотой абрикос” Сусанна Арутюнян.
В разные годы она работала в составе жюри на кинофестивалях Берлина, Локарно, Карловых Вар, Роттердама, Анталии, Таллинна и др. Приз ФИПРЕССИ вручается за создание новых направлений в авторском кино, обогащение сокровищницы мирового кино новыми фильмами, сообщают в пресс-службе кинофестиваля “Золотой абрикос”.