Եվրոպայի 2013թ. երիտասարդական առաջնության ընտրական մրցաշարում Հայաստանի հավաքականը ոչ ոքի խաղաց Չեխիայում՝ 1:1, շարունակելով գլխավորել ԵԱ-2013 3-րդ խմբի աղյուսակը: Հաշիվը 55-րդ րոպեին բացեց Էդգար Մալաքյանը, սակայն, հակառակորդին, որը Եվրոպայի առաջնության վերջին երիտասարդական առաջնությունում հասավ կիսաեզրափակիչ, պարտությունից փրկեց Վլադիմիր Դարիդան, որը պատասխան գնդակը խփեց 68-րդ րոպեին: Հայաստանի հավաքականն ունի 7 միավոր, Չեխիան 3-րդ տեղում է 4 միավորով, սակայն Յակուբ Դովալիլի սաները մեկ խաղ պակաս են անցկացրել: 2-րդ տեղում է Չերնոգորիան 6 միավորով, որը 3:1 հաշվով հաղթեց Ուելսին:
Հայաստանի հետ խաղից հետո չեխերի մարզիչը նշել է, որ չի կարելի թերագնահատել Հայաստանի հավաքականը: «Պարադոքս է, սակայն, մենք գոլ բաց թողեցինք երկրորդ խաղակեսում, երբ վերահսկում էինք խաղը: Բարեբախտաբար, մենք կարողացանք պատասխան գնդակ խփել: Մենք միավորներ կորցրեցինք, սակայն կաշխատենք լավ խաղալ Ուելսում»,-Դովալիլի խոսքերն է մեջբերում Չեխիայի ֆուտբոլի ասոցիացիայի պաշտոնական կայքը:
Ուելսում չեխ ֆուտբոլիստները կխաղան հոկտեմբերի 11-ին, իսկ նոյեմբերի 11-ին Երևանում Վազգեն Սարգսյանի անվան մարզադաշտում նրանք ևս մեկ անգամ կհանդիպեն Հայաստանի ընտրանու հետ:

В отборочном турнире молодежного чемпионата Европы 2011 года, сборная Армении сыграв в ничью в Чехии 1-1, продолжает удерживать первое место в своей 3-й группе. Счет игры на 55 минуте открыл Эдгар Малакян, но хозяев, которые на последнем молодежном чемпионате Европы дошли до полуфинала, от поражения спас Владимир Дарида, забив ответный гол на 68 минуте. Сборная Армении имеет 7 очков, Чехия на 3 месте с 4 очками, но подопечные Якуба Довалила провели одну игру меньше. На 2 месте Черногория с 6 очками, которая со счетом 3:1 одержавшая победу над Уэльсом.
После матча с Арменией наставник чехов отметил, что нельзя недооценивать сборную Армении. “ Парадоксально, но гол мы пропустили во втором тайме, когда контролировали игру. Но, к счастью, мы смогли забить ответный гол. Мы потеряли очки, но постараемся хорошо сыграть в Уэльсе”,- слова Довалила передает официальный сайт чешской ассоциации футбола.
В Уэльсе чешские футболисты сыграют 11 октября, а 11 ноября в Ереване на стадионе имени Вазгена Саркисяна им предстоит сыграть еще один матч со сборной Армении.