Մշակույթի նախարարության պաշտոնական կայքը, որի գլխավոր էջում տեղադրվում են ամենօրյա, «թարմ» լուրերը, որոնք աչքի են ընկնում նկատելի ուշացումներով: Օրինակ` ականավոր գործչի մահվանից միայն 3-4 օր հետո է հայտնվում լուրը, երբ որ այն այլևս թարմ չէ: Բացի դրանից, մյուս լուրերի մասին մենք տեղեկանում ենք միայն 7-8 օր հետո: Այսպես, օրինակ, օգոստոսի 20-24-ը ռեստավրացիոն աշխատանքներ են իրականացվել Որոտնավանքի Սբ. Կարապետ եկեղեցում: Այդ մասին մենք կայքի միջոցով տեղեկանում ենք օգոստոսի 30-ին:
Օգոստոսի 24-30-ը Ուկրաինայի Խմելնիցկի քաղաքում կայացել է մոնոներկայացումների «Վիդլունիա» 12-րդ միջազգային փառատոնը, որտեղ Հայաստանի ներկայացուցչուհին մեծ հաջողություն է ունեցել, ավելին, ձեռնունայն չի վերադարձել Հայրենիք: Այդ մասին մենք կրկին տեղեկանում ենք 7 օր անց` սեպտեմբերի 6-ին: Այս ցուցակը կարելի է անվերջ շարունակել, և վերը նշված ուշացումները միակը չեն: Բոլոր այդ լուրերում շեշտվում է, որ այս կամ այն միջոցառումը կայացել էր Մշակույթի նախարարության աջակցությամբ: Շատ արարգ հայտնվում են միայն մեղադրանքների հերքումները, որոնք հասցեագրված են կրկին իրենց:
Եթե տրամաբանորեն նայենք այս երևույթին, ապա Մշակույթի նախարարությունը պետք է որքան հնարավոր է շուտ հրապարակի լուրը, գոնե սեփական գովազդի համար: Ի հակառակ տրամաբանության, նախարարությունը ի վնաս իրեն լուրերը միշտ ուշացնում է:

Официальный сайт Министерства культуры, на главной странице которого размещают ежедневные “свежие” новости, дает заметно запоздавшую и устаревшую информацию. Например, только спустя 3-4 дня на сайте помещают сообщения о смерти какого-либо из видных деятелей. О других новостях вообще узнаем с опозданием в 7-8 дней. Так, например, с 20 по 24 августа производились реставрационные работы монастыря св. Карапет Воротаванк. Об этом стало известно только 30 августа.
С 24 по 30 августа в Хмельницком (Украины) проходил 12-ый международный фестиваль моноспектаклей “Видлуння”, на котором представительница Армении добилась значительного успеха. Об этом нас известили, лишь 7 дней спустя – 6 сентября. Этот список можно продолжать бесконечно. Во всех этих новостях подчеркивается, что мероприятия проходят при содействии Министерства культуры. Что удивительно, в Минкульте молниеносно реагируют на сообщения, направленные против них, моментально давая опровержения.
Если смотреть на явление с логической точки зрения, то Министерство культуры должно раньше всех оповещать обо всех культурных событиях, хотя бы в целях саморекламы. Но логика сотрудников Министерства видимо подсказывает им обратное, и они продолжают выдавать запоздалую и устаревшую информацию.