ReANIMANIA 3-րդ երևանյան միջազգային անիմացիոն կինոփառատոնի շրջանակներում սպասվում է այս տարվա Օսկար կինոմրցանակի հավակնորդ, ֆրանսիացի անիմատոր Բասիեն Դյուբուան: Ինչպես PanARMENIAN.Net ի թղթակցին հայտնեցին փառատոնի հասարակության հետ կապերի և մարքեթինգի բաժնից, Դյուբուան փառատոնի շրջանակներում հանդես կգա դասախոսությամբ, իսկ Օսկարի հավակնորդ ֆիլմը` «Մադագասկար, ճանապարհային օրագիր»-ը փառատոնի շրջանակներում ցուցադրվելու է The club ակումբում:
«Մադագասկար, ճանապարհային օրագիր» կարճամետրաժ անիմացիոն ֆիլմը պատմում է եվրոպացի ճանապարհորդի պատմության մասին, ով ժամանելով էկզոտիկ Մադագասկար, ով բախվում է տեղացիների համար սովորական մի երևույթի` մահացածների թաղման հետ:
ReANIMANIA 3-րդ երևանյան միջազգային անիմացիոն կինոփառատոնը կայանալու է սեպտեմբերի 14-19-ը: Փառատոնի շրջանակներում նախատեսված են պրեմիերաներ, հետահայաց ցուցադրություններ, արտերկրից ժամանած մասնագետների կողմից դասախոսություններ և վարպետության դասեր: Այս տարի Երևանի Սիրահարների այգում կայանալու են անիմացիաների բացօթյա ծրագրեր:

9 Сентябрь 2011 - 10:02 AMT
В рамках 3-го Ереванского международного анимационного кинофестиваля “ReAnimania” ожидается визит в Армению претендента на “Оскар 2011”, французского аниматора Бастьена Дюбуа. Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в отделе по связям с общественностью и маркетинга фестиваля, Дюбуа в рамках фестиваля выступит с лекцией, а также в “The club” будет показан снятый им известный короткометражный мультфильм – “Мадагаскар, путевой дневник”.
Короткометражный анимационный мультфильм “Мадагаскар, путевой дневник” рассказывает историю европейского путешественника, столкнувшегося по прибытии на экзотический остров Мадагаскар с обычным для этих мест обрядом перезахоронения умерших.
В этом году 3-й Ереванский международный анимационный кинофестиваль “ReAnimania” состоится с 14 по 19 сентября. В рамках фестиваля предусмотрены премьеры, ретроспективные показы, лекции и мастер-класс, организованные приехавшими из-за рубежа специалистами. В этом году в “Парке влюбленных” Еревана будут реализованы анимационные программы под открытым небом. Фестиваль будет называться “20-летняя независимая анимация”.