Հայաստանի հավաքականի մարզիչը, սկսած ընտրական մրցաշարի առաջին խաղից, իր ֆուտբոլիստների առաջ դրել է կոնկրետ նպատակ` «հաղթել յուրաքանչյուր խաղում` միաժամանակ ցուցադրելով գեղեցիկ ֆուտբոլ» և խաղացողները մշտապես կյանքի են կոչել մարզչի առաջադրանքները: Դրա ապացույցն է նաև այն, որ B խմբում ամենադիտարժան ֆուտբոլը ցույց են տալիս հայ ֆուտբոլիստները: Դա նրանց հաջողվեց նույնիսկ Իռլանդիայի և Ռուսաստանի հետ խաղերում, երբ նրանք զիջեցին մրցակցին:
Հայաստանի հավաքականը 8 խաղից հետո ունի 14 միավոր և B խմբում խփեց ամենաշատ գոլերը` 17: Այս ցուցանիշներով Հայաստանի հավաքականը նույնպես սահմանել է անձնական ռեկորդ: Այս փուլի ավարտից առաջ և ֆուտբոլիստները, և ողջ հայ ժողովուրդը լիահույս են, որ Հայաստանի հավաքականն ի զորու է հաղթահարել ԵԱ խմբային արգելքը: Վարդան Մինասյանը և նրա ֆուտբոլիստները բոլորին նվիրեցին երազանք «EURO-2012» անունով:
Մեր հավաքականի մարզիչը, որը վերջին շաբաթվա ընթացքում իր հասցեին լսեց դրվատանքի բազմաթիվ խոսքեր արտասահմանցի գործընկերներից և ԶԼՄ-ներից, ընտրական փուլի ողջ ընթացքում առաջին անգամ հայտարարեց, որ իր թիմը տեսնում է EURO-2012-ում:
Թիմի ավագ Սարգիս Հովսեփյանը համարում է, որ խմբում պայքարը միայն սկսվում է, և նրանք կարող են պայքարել առաջին տեղի համար: Կիսապաշտպան Արթուր Եդիգարյանը վստահ է, որ երկու հաղթանակները բարձրացրեցին թիմային ոգին և տղաները միայն հաղթանակ են ակնկալում մակեդոնացիաների և իռլանդացիների հետ խաղերում: Հենրիխ Մխիթարյանը նշեց, որ խաղացողները մտադիր են օգտագործել իրենց շանսը և դրա համար գործադրել բոլոր ջանքերը:
Այժմ մեզ բոլորիս մնում է միայն սպասել մեկ ամիս և սրտատրոփ հետևել Հայաստանի հավաքականի խաղերին Մակեդոնիայի և Իռլանդիայի հետ, որոնցից հետո կորոշվի Եվրոպայի առաջնության ուղեգրերի ճակատագիրը:

Beating Andorra and Slovakia 3:0 and 4:0 respectively, Armenia made a huge move forward. If no one doubted the victory over Andorra, so the win over Slovakia was a triumph for Armenian fans across the globe.
During 1.5 years of his coaching, the 37-year-old Vardan Minasyan achieved one of the most important goals – he formed a squad, who show a real team play in the ground. But he is not going to rest on his laurels.
From the very beginning, Minasyan set his men a task to win and show a beautiful football. The recent matches did prove the progress: Armenians demonstrate the most spectacular style of play in Group B of the UEFA EURO 2012 qualifying round, even in the games against Russia and Ireland, which were lost.
After 8 matches, Armenia has 14 points with 17 goals scored, stirring up hope for greater results and giving fans a dream named EURO-2012.
The coach, who has been praised for excellent job over the past week, said he sees his team in the European Championship. Captain Sargis Hovsepyan thinks the real struggle is just beginning. Halfback Artur Yedigaryan believes that the two latest victories have strengthened the team spirit and inspired for further wins. Midfielder Henrik Mkhitaryan promised to take every chance and spare no effort to win.
So, we have to wait just a bit more than a month to watch the qualifiers against Macedonia and Ireland, which will determine those to continue striding towards the EURO 2012.