Ուկրաինայի առաջնության 9-րդ տուրում Դոնեցկի «Մետալուրգը» նվազագույն հաշվով հաղթանակ տարավ «Օբոլոնի» նկատմամբ, գոլի հեղինակ դարձավ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Գևորգ Ղազարյանը:
Խաղից հետո հայ ֆուտբոլիստը խոստովանել է, որ շատ ուրախ է, որ իր թիմը հաղթանակ է տարել: «Իմ խնդիրն է գոլեր խփել, և դա պետք է միավորներ բերի «Մետալուրգին»: Երեք միավորը կարևոր է մեզ համար: Դա դժվար խաղ էր մեզ համար»,- Ղազարյանի խոսքերն է մեջբերում «Մետալուրգի» պաշտոնական կայքը:
Հարձակվողի խոսքով, Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլում Հայաստանի հավաքականի հաղթանակները դրական զգացմունքներ պարգևեցին իրեն և Մարկոս Պիզելիին. «Կարծում եմ, որ մեր երկրպագուներն իրավունք ունեն մեզանից լավ խաղ ակնկալել»:
Հաղթանակից հետո «Մետալուրգը» հավաքել է 10 միավոր և զբաղեցնում է 10-րդ տեղը: Հաջորդ խաղը Դոնեցկի թիմը կանցկացնի սեպտեմբերի 16-ին «Վոլինի» հետ:

12 Сентябрь 2011 - 07:36 AMT
В 9 туре чемпионата Украины донецкий “Металлург” с минимальным счетом преодолел “Оболонь”, гол забил полузащитник сборной Армении Геворг Казарян. Это был первый гол нападающего в чемпионате Украины.
После матча армянский футболист отметил, что он очень рад, что его команда выиграла. “Моя задача забивать голы и это должно приносить очки “Металлургу”. Три очка важны для нас. Был трудный матч для нас”,- передает слова Казаряна официальный сайт “Металлурга”.
По словам нападающего, победы сборной Армении в отборочном цикле чемпионата Европы придали положительные эмоции ему и Маркосу Пизелли: “Металлург” прибавил во многих компонентах игры. Думаю, что наши болельщики вправе ожидать от нас еще лучшей игры”.
После победы “Металлург” набрал 10 очков и занимает 10 место. Следующий матч донецкая команда проведет 16 сентября против “Волыни”.