Երեկ` սեպտեմբերի 12-ին Ռուսաստանի Անապա քաղաքում ընթացող «Կինոշոկ 2011» ԱՊՀ և Մերձբալթյան երկրների 20-րդ կինոփառատոնի շրջանակներում մեկնարկել է «Ուշադրության կենտրոնում Հայաստանն է» ծրագիրը, հայտնում է կինոփառատոնի պաշտոնական կայքը:
Կինոփառատոնի մրցութային ծրագրում մասնակցում են Հարություն Շատյանի «Բեռնելով կյանքս», Արշալույս Հարությունյանի «Թափառում», Էդուարդ Թադևոսյանի «Քարեր», Տիգրան Խզմալյանի «Սև ու սպիտակ» և Հրաչ Քեշիշյանի «Խաչագողի հիշատակարանը» ֆիլմերը:
Անապայում ցուցադրվելիք ֆիլմերի ցանկում ընդգրկված են Ալբերտ Մկրտչյանի «Տխուր փողոցի լուսաբացը», Հարություն Խաչատրյանի «Պոետի վերադարձը», Արման Երիցյանի և Իննա Սահակյանի «Վերջին լարախաղացը», Արման Մանարյանի «Սասունցի Դավիթ» լիամետրաժ մուլտֆիլմը, ինչպես նաև մուլտֆիլմերի առանձին ծրագիրը:

13 Сентябрь 2011 - 08:27 AMT
12 сентября в городе Анапе России в рамках XX открытого фестиваля кино стран СНГ и Прибалтики “Киношок-2011” стартует программа национального кинематографа "В фокусе – Армения", сообщает официальный сайт кинофестиваля.
В основной конкурсной программе фестиваля представлены 5 фильмов армянских режиссеров – "Дневники крестокрада" Грача Кешишяна, "Загружая свою жизнь" Арутюна Шатяна, "Камни" Эдуарда Тадевосяна, "Скитание" Аршалуйса Арутюняна, "Черное и белое" Тиграна Хзмаляна.
Также зрители смогут увидеть 4 картины из "Панорамы армянского кино" – "Возвращение поэта" (Арутюн Хачатрян), "Давид Сасунский" (Арман Манарян), "Последний канатоходец Армении" (Арман Ерицян и Инна Саакян) и "Рассвет грустной улицы" (Альберт Мкртчян).