Երեկ` սեպտեմբերի 12-ին Ռուսաստանի Անապա քաղաքում ընթացող «Կինոշոկ 2011» ԱՊՀ և Մերձբալթյան երկրների 20-րդ կինոփառատոնի շրջանակներում մեկնարկել է «Ուշադրության կենտրոնում Հայաստանն է» ծրագիրը, հայտնում է կինոփառատոնի պաշտոնական կայքը:
Կինոփառատոնի մրցութային ծրագրում մասնակցում են Հարություն Շատյանի «Բեռնելով կյանքս», Արշալույս Հարությունյանի «Թափառում», Էդուարդ Թադևոսյանի «Քարեր», Տիգրան Խզմալյանի «Սև ու սպիտակ» և Հրաչ Քեշիշյանի «Խաչագողի հիշատակարանը» ֆիլմերը:
Անապայում ցուցադրվելիք ֆիլմերի ցանկում ընդգրկված են Ալբերտ Մկրտչյանի «Տխուր փողոցի լուսաբացը», Հարություն Խաչատրյանի «Պոետի վերադարձը», Արման Երիցյանի և Իննա Սահակյանի «Վերջին լարախաղացը», Արման Մանարյանի «Սասունցի Դավիթ» լիամետրաժ մուլտֆիլմը, ինչպես նաև մուլտֆիլմերի առանձին ծրագիրը:

On September 12, Armenia in Focus special film project will kick off on the sidelines of Kinoshock-2011 CIS and Baltic states film festival in Anapa, Russia.
To be featured in main contest program are Hrach Keshishyan’s Diary of a Cross Stealer; Harutyun Shatyan’s Loading My Life; Eduard Tadevosyan’s Stones; Arshaluis Harutyunyan’s Wandering and Tigran Khzmalyan’s Black and White.
Panorama of the Armenian Cinema program will headline the following films: Harutyun Khachatryan’s The Return of the Poet; Arman Manaryan’s David of Sasun; Arman Yeritsyan and Inna Sahakyan’s The Last Tightrope Dancer of Armenia and Albert Mkrtchyan's Dawn on a Sad Street, the festival’s official website reported.