Samsung և Apple ընկերությունների արտոնագրային պատերազմները դեռ չեն ավարտվել։ Apple-ի՝ Samsung-ի դեմ մի քանի պատենտային դատավարություններին, Samsung-ը պատասխանում է նոր դատական հայցով, այս անգամ Ֆրանսիայում։ Այս մասին հաղորդում է Mashable-ը։Samsung-ը մեղադրում է Apple-ին երեք խախտումների մեջ, որոնք վերաբերում են ոչ թե ընկերության արտադրանքի դիզայնին, այլև կոնկրետ տեխնոլոգիայի։ Samsung-ը պնդում է, որ Apple-ը կրկնօրինակել է բջջային ցանցում երրորդ սերունդի (3G) բարձր արագության տվյալների փոխանակման տեխնոլոգիան իր երեք արտադրանքներում՝ iPhone 3G, iPhone 3GS and iPhone 4: Այս հարցով դատական լսումը կանցկացվի Փարիզում դեկտեմբերին։
Հիշենք, որ Apple-ը պնդում էր, թե Samsung-ը կրկնօրինակել է իր Galaxy սմարթֆոնի և Galaxy Tab պլանշետի դիզայնը iPhone-ից և iPad-ից։ Եվ Apple-ին հաջողվեց հաղթել դատական վեճում՝ զրկելով Samsung-ին Galaxy սմարթֆոնի և Galaxy Tab պլանշետի վաճառքի իրավունքից Գերմանիայում, Ավստրալիայում և մի քանի այլ եվրոպական երկրներում։

14 Сентябрь 2011 - 07:32 AMT
Судебная тяжба между компаниями Samsung и Apple не завершилась. На судебные иски Apple против компании Samsung о нарушении патентов Samsung подал встречный иск, на этот раз во Франции. Об этом сообщает Mashable.
Samsung обвиняет Apple в нарушениях не только дизайна продукции, но и конкретно технологии. Компания утверждает, что Apple скопировала технологию передачи данных с высокой скоростью третьего поколения (3G) мобильной сети в трех видах своей продукции iPhone 3G, iPhone 3GS и iPhone 4. По этому вопросу в декабре в Париже состоится судебное слушание.
Следует напомнить, что немногим ранее Apple утверждал, что Samsung скопировал дизайн смартфона Galaxy и планшета Galaxy Tab с iPhone и iPad. Тогда Apple удалось выиграть дело и лишить Samsung права на реализацию смартфона Galaxy и планшета Galaxy Tab в Германии, Австралии и в ряде нескольких европейских стран.