Միկրոպրոցեսորներ արտադրող Intel ընկերությունը վերջապես մուտք է գործում սմարթֆոնների շուկա` համագործակցելով Google-ի Android պլատֆորմի հետ։ Այս մասին հաղորդում է i4u News-ը։
IDF 2011 իրադարձության ժամանակ ընկերությունը հայտարարել է, որ աշխատելու է Google-ի հետ` Android-ի հետագա տարբերակները օպտիմիզացնելով Intel-ի ընտանիքի թույլ հզորությամբ Atom պրոցեսորների համար։ Սա նշանակում է, որ Android-ի ապագա տարբերակները ապահովելու են Intel տեխնոլոգիան։
«Օպտիմիզացնելով Android օպերացիոն համակարգը Intel-ի համար` մենք շուկա ենք բերում նոր հզոր հնարավորություններ և նոր արտադրանք, որը օգտագործում է Intel-ի տեխնոլոգիայի և Android պլատֆորմի ողջ պոտենցիալը»,- ասել է Intel-ի նախագահ և գործադիր տնօրեն Պոլ Օթելինին։

Intel is finally getting into Smartphones with new Google Android Partnership, according to i4u News.
At the IDF 2011 (Intel Development Forum), the company announced that they will work with Google, to enable and optimize future versions of Android for Intel's family of low power Atom processors. This means that future versions of the Android platform will support Intel technology in addition to other architectures.
"By optimizing the Android platform for Intel architecture, we bring a powerful new capability to market that will accelerate more industry adoption and choice, and bring excitingly new products to the market that harness the combined potential of Intel technology and the Android platform. Together we are accelerating Intel architecture and bringing new levels of innovation to a maturing Android platform ," said Intel President and CEO Paul Otellini.