Սոչիում կայացել է Միջազգային Օլիմպիական կոմիտեի վեցերորդ Համակարգող հանձնաժողովի այցի արդյունքների ամփոփիչ մամլո ասուլիսը, որին մասնակցել են հանձնաժողովի նախագահ Ժան-Կլոդ Կիլլին, ՄՕԿ Օլիմպիական խաղերի գործադիր տնօրեն Ժիլբեր Ֆելլին, Ռուսաստանի կառավարության նախագահի տեղակալ Դմիտրի Կոզակը և «Սոչի 2014» կազմկոմիտեի նախագահ Դմիտրի Չեռնիշենկոն, հաղորդում է sport-express.ru-ն:
Սոչիում Օլիմպիական խաղերի գինը մնացել է նույնը` 200 միլիարդ ռուբլի: 106 միլիարդը մասնավոր ներդրողների ծախսերն են, մնացած ծախսերն իր վրա է վերցրել պետությունը: «Օլիմպստռոյ» պետական ընկերակցության դիտորդական խորհրդի տվյալներով, կատարված և վճարված աշխատանքները կազմել են 60 տոկոսը, իսկ մինչև Խաղերն անցած ճանապարհը ես կգնահատեի 75-80 տոկոս»,- նշել է Դմիտրի Կոզակը:

15 Сентябрь 2011 - 04:28 AMT
В Сочи прошла пресс-конференция по итогам визита шестой Координационной комиссии Международного Олимпийского комитета. В ней приняли участие председатель комиссии Жан-Клод Килли, исполнительный директор Олимпийских игр МОК Жильбер Фелли, заместитель председателя правительства России Дмитрий Козак и президент оргкомитета "Сочи 2014" Дмитрий Чернышенко, передает sport-express.ru.
“Стоимость Олимпийских игр осталась прежней – 200 миллиардов рублей. 106 миллиардов – это расходы частных инвесторов, остальные расходы берет на себя государство. По данным наблюдательного совета государственной корпорации "Олимпстрой", выполненные и оплаченные работы составили 60 процентов, а весь путь к Играм я бы оценил в 75-80 процентов”, – отметил Козак.