Սեպտեմբերի 18-ին Ուկրաինայի առաջնությունում Դոնեցկի «Շախտյորը» կխաղա Պոլտավա «Վորսկլայի» հետ: Հանքափորների հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը խաղից առաջ նշել է, որ «Պորտուից» կրած պարտությունից հետո բոլոր ֆուտբոլիստները վշտացած էին: «Սակայն, առջևում խաղեր են, որոնց հարկավոր է լրջորեն նախապատրաստվել: Պորտուգալացիների հետ խաղի արդյունքը չի անդրադառնա մեր խաղի որակի վրա»,-Մխիթարյանի խոսքերն է մեջբերում «Շախտյորի» պաշտոնական կայքը:
Ֆուտբոլիստը նաև հավելել է, որ «Վորսկլան» լավ է խաղում ցանկացած մրցակցի հետ և յուրաքանչյուր խաղում աշխատում է վաստակել առավելագույն թվով միավորներ:
9 տուրից հետո «Շախտյորը» 23 միավորով Ուկրաինայի առաջնության առաջատարն է, իսկ «Վորսկլան» 14 միավորով 6-րդ տեղում է:

16 Сентябрь 2011 - 12:44 AMT
18 сентября в 10 туре чемпионата Украины донецкий “Шахтер” сыграет против полтавской “Ворсклы”. Армянский полузащитник горняков Генрих Мхитарян перед матчем отметил, что после поражения в Лиге Чемпионов от “Порту” все футболисты расстроились. “Но впереди матчи, к которым будем серьезно готовиться. Результат встречи с португальцами абсолютно не повлияет на качество нашей игры. Играть нужно, не думая о том, что было до этого”, – передает слова Мхитаряна официальный сайт “Шахтера”.
Футболист также добавил, что “Ворскла” хорошо играет с любым соперником и в каждом матче старается заработать максимальное количество очков: “Это команда, против которой сложно выступать и на выезде, и дома. Матч против них, думаю, для нас будет сложным. Но тем интересней для футболистов и болельщиков”.
После 9 туров “Шахтер” с 23 очками лидирует на чемпионате Украины, а “Ворскла” с 14 очками на 6 месте.