«ԱրմենՏել»-ը ստացել է Global Google Cache պաշտոնական հոսթերի կարգավիճակ: Այս մասին տեղեկացնում են ընկերության մամլո ծառայությունից։
Սա նշանակում է, որ երբ Beeline ինտերնետ-ծառայությունների բաժանորդները այցելում են Google-ի հաստատուն էլեկտրոնային բովանդակություն ունեցող ծառայություններից մեկի կայքը, դրանցից են՝ Google.com, Youtube, Google Maps կամ Google Earth կամ Google-ի այլ ծառայություն, դրանցում տեղակայված ողջ էլեկտրոնային բովանդակությունը ավտոմատ կերպով պահպանվում է «ԱրմենՏել» ընկերության տեղական սերվերներում և այս կերպ ավելի արագ դարձնում էջի պարունակության հասանելությունը այցելողին։
Այսպիսով, Google-ի առավել ճանաչված էլեկտրոնային համակարգերին միանալու արագությունը պայմանավորված կլինի «ԱրմենՏել» ընկերության սերվեների արագությամբ:
«Ներկայում, Beeline հաճախորդների համար Google-ի առավել պահանջված ռեսուրսների ցանցը հանդիսանում է «տնային ցանցի» կայք: Դրա շնորհիվ, էլ ավելի կբարձրանան Հայաստանի միասնական օպերատորի կողմից մատուցվող ինտերնետի արագությունն ու կայունությունը», – նշեց «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նշենք, որ տեղական սերվերների գործարկմամբ, «ԱրմենՏել» ընկերության արտաքին կապուղիների ծանրաբեռնվածությունը նվազել է շուրջ 20 %-ով:

17 Сентябрь 2011 - 09:49 AMT
Компания “АрменТел” получила статус официального хостера Global Google Cache. Об этом сообщают в пресс-службе компании.
Это означает, что когда абоненты Интернет-службы “Beeline” посещают сайт какого-нибудь сервиса Google с постоянным электронным содержанием, например, Google.com, Youtube, Google Maps или Google Earth или другой услуги Googlе, их содержимое полностью автоматически сохраняется в местных серверах компании “АрменТел”, что делает более быстрой доступность страницы для пользователей.
Итак, скорость подсоединения наиболее известных электронных систем Google будет обусловлена скоростью серверов “АрменТел”.
“Компания “АрменТел” внимательно относится к пожеланиям абонентов и продолжает содействовать локализации Интернет-трафика внутри страны. В настоящее время сеть наиболее посещаемых ресурсов Google для клиентов “Beeline” в Армении является сайтом “домашней сети”. Благодаря этому, скорость и стабильность Интернетa, предоставляемого универсальным оператором Армении, станет еще лучше», – сказал Генеральный директор компании “АрменТел” Игорь Климко.
Следует отметить, что нагрузка на внешние каналы компании «АрменТел» с момента запуска серверов сократилась примерно на 20%.