«Արևիկ» համույթը հաջողություն է մաղթում Դալիթային այս տարի Հայաստանը «Մանկական Եվրատեսիլ 2011»-ի եզրափակիչ փուլում: Համույթը այս տարի մրցույթի նախընտրական փուլին ներկայացել էր Տաթև Ենգիբարյանի «Հայերեն» երգով: «Արևիկի» բեմական մասի պատասխանատու Թագուհի Գևորգյանը PanARMENIAN.Net ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ նախընտրական փուլում կաին մի քանի հաջողված համարներ, որոնց թվում էր և Դալիթայի Welcome to Armenia-ն: Գևորգյանի խոսքով Դալիթայի համարը շատ յուրօրինակ էր` վառ և գույնզգույն:
Մրցույթին իրավունք ունեն մասնակցել 10-15 տարեկան այն երեխաները, ովքեր Հայաստանի քաղաքացիներ են, կամ ապրել են Հայաստանում առնվազն 2.5 տարի: Մրցույթին մասնակցող երգը պետք է լինի 2.30-2.45 վայրկյան տևողությամբ: Երգի ստեղծման մեջ ակտիվ մասնակցություն պետք է ունենան 10-15 տարեկան երեխաները: 2008թ. սկսած կանոնները պաշտոնապես թույլատրվում է մեծահասակներին օգնել երեխաներին մրցույթի համար երգեր պատրաստել, այն պայմանով, որ այդ երգերի բոլոր իրավունքները կպատկանեն միայն երեխաներին: Մանկական «Եվրատեսիլը», ինչպես և չափահասներինը, անպայման ընթանում է իրական ժամանակի ռեժիմով, իսկ հավակնորդների համար քվեարկում են հեռուստադիտողները: Մանկական մրցույթի պայմանների համաձայն (ինչով էլ տարբերվում է չափահաս կատարողների մրցույթից), երգի ստեղծմանը պետք է մասնակցի այն ներկայացնող երեխան: Մանկական Եվրատեսիլում չի գործում այն սկզբունքը, երբ միջոցառումն անց է կացվում այն երկրում, որի ներկայացուցիչը հաղթել է մրցույթում:
Հայաստանը Մանկական «Եվրատեսիլին» մասնակցում է 2007թ-ից: Առաջինը այդ մրցույթում Հայաստանը ներկայացրել է «Արևիկ» խումբը «Երազանք» երգով և գրավել 2-րդ տեղը, 2008 թ-ին Մոնիկա Մանուչարովան և գրավել է 8րդ տեղը իր «Իմ երգի հնչյունը» երգով: 2009 թվականին Մանկական Եվրատեսիլ մրցույթում Հայաստանը ներկայացրեց Լուարա Հայրապետյանը «Բարսելոնա» երգով և գրավեց 2րդ տեղը` այն կիսելով Ռուսաստանի ներկայացուցիչ Եկատերինա Ռյաբովայի հետ: 2010թ. նոյեմբերի 20-ին «Մանկական Եվրատեսիլ-2010» մրցույթին Հայաստանին հաղթանակ բերեց Վլադիմիր Արզումանյանը իր «Մամա» երգով:

Ансамбль “Аревик” пожелал удачи в финальном туре представительнице Армении на “Детском Евровидении 2011” Далите.
В отборочном туре конкурса в этом году от детского ансамбля “Аревик” выступила Татев Енгибарян с песней “Айерен”. Ответственная за сценическую часть ансамбля “Аревик” Тагуи Геворкян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказала, что в отборочном туре было несколько довольно удачных номеров, в том числе и песня “Welcome to Armenia” в исполнении Далиты. По словам Геворкян, это очень своеобразный, яркий и пестрый номер.
В конкурсе имеют право участвовать дети от 10 до 15 лет, являющиеся гражданами Армении или прожившие в Армении не менее 2,5 лет. Конкурсная песня должна продолжаться не более 2,30-2,45 минут. В создании песни должны активно участвовать дети того же возраста. По правилам 2008 года взрослым разрешается помогать детям в создании песни, но только при условии, что все права на песню будут принадлежать детям. В детском Евровидении не действует принцип, согласно которому конкурс обязательно проводится в стране-победительнице. Отборочный тур конкурса состоялся 17 сентября, в нем приняли участие 16 детей.
“Детское Евровидение-2011” состоится 3 декабря в Ереване в Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна. Еще в конце 2010 года в Армению приезжали шведские эксперты, которые изучили Спортивно-концертный комплекс и ознакомились с общими правилами конкурса.