Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի երկրպագուները չեն կասկածում, որ հոկտեմբերի 7-ին Երևանի Հանրապետական մարզադաշտում Եվրոպայի 2012թ. առաջնության ընտրական մրցաշարի շրջանակում հայ ֆուտբոլիստները կկարողանան հաղթել Մակեդոնիայի հավաքականին: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի անցկացրած հարցման համաձայն, երկրպագուների կարծիքները կիսվել են. նրանց մի մասը վստահ է, որ Հայաստանի հավաքականը հաղթանակ կտանի խոշոր հաշվով` 3:1, 4:0 կամ 3:0, իսկ մյուսները գտնում են, որ ֆուտբոլիստները միայն մեկ գոլ կկարողանան խփել:
Ֆուտբոլի որոշ գիտակներ անգամ նշել են այն ֆուտբոլիստների անունները, որոնք գոլի հեղինակ կդառնան, նրանք են Յուրա Մովսիսյանը, Հենրիխ Մխիթարյանն ու Գևորգ Ղազարյանը:
Իսկ հանդիպման տոմս գնած և մարզադաշտում հավաքականին երկրպագելու պատրաստվողները նշել են, որ խաղից միայն հաղթական ելք են ակնկալում, քանի որ վճռվում է Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլի ուղեգիրը: Նրանք գտնում են, որ Մակեդոնիայի հանդեպ հաղթանակը հայ ֆուտբոլիստներին վստահություն կբերի. «Մենք հավատում ենք մեր մարզիկներին, և անգամ եթե նրանց չհաջողվի ԵԱ հասնել, մենք ուրախ ենք, որ Հայաստանում ֆուտբոլը զարգանում է, մենք հոյակապ հավաքական ունենք»:
Հայաստանի հավաքականը B խմբում 14 միավորով 3-րդ տեղում է, խմբի առաջատարը Ռուսաստանն է 17 միավորով, 2-րդ տեղում Իռլանդիան է, որը 15 միավոր է հավաքել: Մակեդոնացիներին սեփական հարկի տակ ընդունելուց հետո` հոկտեմբերի 11-ին, Հայաստանի հավաքականն իր ուժերը կչափի Իռլանդիայի հավաքականի հետ:

Болельщики сборной Армении не сомневаются, что 7 октября на ереванском Республиканском стадионе в рамках отборочного турнира чемпионата Европы 2012 года армянские футболисты смогут победить сборную Македонии. Согласно опросу, проведенному корреспондентом PanARMENIAN.Net, мнение болельщиков разделилось: часть из них уверена, что сборная Армении одержит победу с крупным счетом – 3:1, 4:0 или 3:0, а другие считают, что футболисты смогут забить лишь один мяч.
Некоторые знатоки футбола даже назвали имена футболистов, которые отличатся в домашнем матче, это Юра Мовсисян, Генрих Мхитарян и Геворг Казарян.
А опрошенные, которые уже купили билеты на матч и на стадионе поддержат свою сборную, отметили, что от игры ожидают лишь победного исхода, поскольку на кон поставлена путевка в финальную стадию чемпионата Европы. Они считают, что победа над Македонией армянским футболистам придаст уверенности: “Мы верим в наших ребят, и даже если им не удастся попасть на ЧЕ, мы рады, что футбол в Армении на подъеме и у нас великолепная сборная”.
Сборная Армении находится в группе В с 14 очками на 3 месте, лидер группы Россия с 17 очками, на 2 месте Ирландия, которая набрала 15 очков. После домашнего матча против македонцев 11 октября сборная Армении сыграет против Ирландии.