Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի երկրպագուները չեն կասկածում, որ հոկտեմբերի 7-ին Երևանի Հանրապետական մարզադաշտում Եվրոպայի 2012թ. առաջնության ընտրական մրցաշարի շրջանակում հայ ֆուտբոլիստները կկարողանան հաղթել Մակեդոնիայի հավաքականին: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի անցկացրած հարցման համաձայն, երկրպագուների կարծիքները կիսվել են. նրանց մի մասը վստահ է, որ Հայաստանի հավաքականը հաղթանակ կտանի խոշոր հաշվով` 3:1, 4:0 կամ 3:0, իսկ մյուսները գտնում են, որ ֆուտբոլիստները միայն մեկ գոլ կկարողանան խփել:
Ֆուտբոլի որոշ գիտակներ անգամ նշել են այն ֆուտբոլիստների անունները, որոնք գոլի հեղինակ կդառնան, նրանք են Յուրա Մովսիսյանը, Հենրիխ Մխիթարյանն ու Գևորգ Ղազարյանը:
Իսկ հանդիպման տոմս գնած և մարզադաշտում հավաքականին երկրպագելու պատրաստվողները նշել են, որ խաղից միայն հաղթական ելք են ակնկալում, քանի որ վճռվում է Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլի ուղեգիրը: Նրանք գտնում են, որ Մակեդոնիայի հանդեպ հաղթանակը հայ ֆուտբոլիստներին վստահություն կբերի. «Մենք հավատում ենք մեր մարզիկներին, և անգամ եթե նրանց չհաջողվի ԵԱ հասնել, մենք ուրախ ենք, որ Հայաստանում ֆուտբոլը զարգանում է, մենք հոյակապ հավաքական ունենք»:
Հայաստանի հավաքականը B խմբում 14 միավորով 3-րդ տեղում է, խմբի առաջատարը Ռուսաստանն է 17 միավորով, 2-րդ տեղում Իռլանդիան է, որը 15 միավոր է հավաքել: Մակեդոնացիներին սեփական հարկի տակ ընդունելուց հետո` հոկտեմբերի 11-ին, Հայաստանի հավաքականն իր ուժերը կչափի Իռլանդիայի հավաքականի հետ:

Armenian team’s fans are certain that on October 7 Armenia’s football players will defeat Macedonia’s team in Yerevan’s Republic Stadium, within the frames of UEFA EURO 2012 qualifiers.
According to the polls, conducted by a PanARMENIAN.Net reporter, fans’ opinions vary. A part of them is certain that Armenia’s team will hold a big victory, scoring 3:1, 4:0 or 3:0. Others believe that players will score only one goal.
Some football experts even named the players, who will stand apart in the match. These are Yura Movsisyan, Henrik Mkhitaryan and Gevorg Ghazaryan.
Those respondents, who have already bought tickets and are going to cheer for their team, said that victory is what they expect, with final round of EURO 2012 qualifiers being in question. They believe victory against Macedonia will inspire confidence to Armenian players. “We believe in our boys, and even if they don’t make it to EURO 2012, we are delighted that football boosts in Armenia with a wonderful team.”
Armenian team is 3rd in UEFA EURO 2012 qualifier Group B with 14 points to its score. The group leader is Russian team with 17 points. Ireland takes the 2nd place with 15 points. Following the match against Macedonia Armenian team will play against Ireland.