ReAnimania III միջազգային անիմացիոն կինոփառատոնի բացօթյա փակումը սկսվեց 2 ժամ ուշացումով: Այդ ընթացքում հավաքված հանդիսատեսին ձանձրույթից փրկում էին DJ Vakcina-ի կատարումները:
Փառատոնի կազմակերպիչ Վրեժ Քասունին ներկայացրեց հաղթողներին: Եվ այսպես, ավարտական ֆիլմերի անվանակարգում հաղթող է ճանաչվել Թայվանական “4,5,6” ֆիլմը: Նույն անվանակարգում ժյուրիի հատուկ հիշատակման է արժանացել չեխ-իսպանական “Ներսում” ֆիլմը:
Հեռուստատեսային և կրթական ֆիլմեր մրցույթում հաղթել են “Փոքրիկ ճտերը- Քունգ ֆու ճտերը” և “Սա չինարեն է” ֆրանսիական ֆիլմերը:
Լավագույն երաժշտության համար ժյուրիի հատուկ մրցանակին են արժանացել ֆրանսիական “Բեն Օրան”, իսկ լավագույնն է ճանաչվել` լեհական “Երազակապը”:
Կարճամետրաժների շարքում ժյուրին առանձնացրել է արգենտինական “Լյումինարիս” ֆիլմը, իսկ լավագույն ճանաչել չեխ-ֆրանսիական “Մենդելսոնը տանիքի վրա”: Փառատոնի հովանավոր UCOM ընկերությունը մրցանակ է շնորհել Արեգ Մկրտչյանի “Բայբայ” ֆիլմին:
Փառատոնի գլխավոր մրցանակին արժանացել է ֆրանս-ֆինլանդական “7 եղբայր” ֆիլմը:
Փառատոնի տնօրեն Վրեժ Քասունին հայտարարեց. “2011-ը ավարտելով` մտնում ենք 2012թ: Շնորհավորում եմ բոլորիս”:

19 Сентябрь 2011 - 17:14 AMT
Церемония закрытия третьего международного фестиваля анимационных фильмов ReAnimania в Ереване началась с двухчасовым опозданием. В течение этих двух часов собравшихся в Парке влюбленных зрителей «утешали» произведения DJ Vakcina.
В конце концов, церемония закрытия все же началась. Организатор фестиваля Вреж Касуни представил победителей. Победителем фестиваля в номинации “Выпускные фильмы” признан тайский фильм “4,5,6”. В той же номинации особого внимания жюри был удостоен чешско-испанский фильм “Внутри”.
Лучшими телевизионным и образовательным фильмами признаны французские фильмы “Маленькие птенцы – Кунг-фу-птенцы” и “Это по-китайски”.
За лучшее музыкальное сопровождение призов удостоились польский “Sleepincord” и французский «Бен Ора». В номинации «Лучший короткометражный фильм» члены жюри особо отметили аргентинский «Luminaris», а победителем стал чешско-французский “Мендельсон на крыше”. Приза спонсора фестиваля – компании UCOM удостоился фильм Арега Мкртчяна «Bye-Bye». Главный приз фестиваля получил французско-финский фильм «7 братьев».
Закрывая фестиваль, Вреж Касуни объявил: «Завершая 2011 год, мы вступаем в 2012-ый. Поздравляю всех нас».