Մեկ օր է մնացել Facebook-ի նախագծողների կոնֆերանսին, իսկ Google-ը մրցակցի կոնֆերանսից առաջ երկու մեծ հայտարարություններ է արել։ Google-ի ճարտարագիտության ավագ փոխնախագահ Վիկ Գունդոթրան Google-ի պաշտոնական բլոգում հայտնել է, որ այժմ Google+ սոցիալական ցանցը հանրային է, բոլորը կարող են առանց հրավերի միանալ ցանցին։ Բացի դրանից Գունդոթրան հայտնել է G+-ի Hangouts ֆունկցիայի նոր թարմացումների մասին։ Այս մասին հաղորդում է Betanews-ը։ Մինչ օրս G+-ի բջջային ծրագրերում Hangouts տեսաչաթի ֆունկցիան չէր գործում, այժմ արդեն բոլոր նրանք, ովքեր օգտվում են Android 2. օպերացիոն համակարգից կարող են օգտագործել G+ ծրագրի Hangouts տեսաչաթի ֆունկցիան։ Մինչ այդ Hangouts-ը միայն նախատեսված էր միաժամանակ 10 օգտագործողների համար, իսկ այժմ արդեն Hangouts-ին կարող են միանալ միաժամանկ ավելի քան 10 օգտագործող։ Բացի այս ամենից Hangouts-ի ընթացքում այժմ օգտագործողները կարող են կիսել էկրանի պարունակությունը (screensharing) և Google փաստաթղթերը։
G+ սոցիալական ցանցը երեք ամսեկան է, սակայն արդեն հասցրել է ունենալ 20 միլիոն օգտագործող։ Այժմ, դառնալով հանրային, ավելի պարզ կերևա,թե որքան արագ են նոր օգտագործողներ գրանցվում և կմեծանա նաև ցանցի աշխարհագրական ցուցանիշը։

21 Сентябрь 2011 - 10:19 AMT
До старта конференции проектировщиков Facebook остался один день, а компания Google до конференции конкурента сделала два значимых объявления. Старший вице-президент по разработкам компании Google Вик Гундотра в официальном блоге Google сообщил, что все без приглашения могут присоединиться к сети. Кроме того, Гундотра заявил об обновлениях функции G+ Hangouts. Об этом сообщает Betanews.
До сих пор в мобильных программах G+ функция видеочата Hangouts не работала, отныне все пользующиеся операционной системой Android 2. смогут использовать функцию видеочата Hangouts программы G+. До этого функция Hangouts была предусмотрена для одновременного подключения десяти пользователей, а теперь их число может превысить десять человек. Кроме того, в ходе работы функции Hangouts пользователь может поделиться содержимым экрана (screensharing) и документами Google.
Социальной сети G+ всего три месяца, однако, у нее уже насчитывается около 20 миллионов пользователей. После того, как она стала общественной, станет легче определить, как часто регистрируются новые пользователи, а также географический показатель социальной сети.