Հաքերային Anonymous խումբն վաղ առավոտյան տարածել է հաղորդագրույուն, որի մեջ նշում է, որ ինքը խումբը և մի քանի այլ կիբերխմբեր կազմակերպելու են բողոքի ակցիաներ ԱՄՆ-ում։ Այս մասին գրում է TechCrunch-ը։
Anonymous-ը հայտարարել է ազգային «Վրեժի օր», որը տեղի է ունենալու ԱՄՆ-ի մի շարք քաղաքներում սեպտեմբերի 24-ի կեսօրին։ Խումբը առաջարկել է հետևել Twitter-ում @PLF2012 էջին՝ իմանալու համար այդ օրվա հետ կապված նորությունները։ Ահա մի հատված Anonymous-ի տարածած հաղորդագրությունից, որը կարդալիս պարզ է դառնում նաև, որ այդ օրը խումբը մի շարք հաքերային հարձակումներ է պլանավորել։ «Բացի բողոքի ակցիաներից Anonymous-ը և այլ կիբերխմբեր կատարելու են կիբերհարձակումներ մի շարք կառույցների կայքերի դեմ՝ ներառյալ կոռումպացված բանկային հաստատություններ, Նյու Յորքի ոստիկանության բաժանմունքը և այլն»,-ասվում է Anonymous-ի հաղորդագրության մեջ։

22 Сентябрь 2011 - 13:09 AMT
22 сентября утром хакерская группировка “Anonymous” распространила сообщение о том, что “Anonymous” и еще несколько кибергрупп организуют акции протеста в США. Об этом пишет TechCrunch.
“Anonymous” заявила, что “День национального возмездия” группой будет отмечен 24 сентября в полдень в США. Группа предложила следить за страницей @PLF2012 в Twitter, чтобы быть в курсе новостей.
Вот один отрывок из сообщения группы “Anonymous”, из которого можно понять, что в этот день группа собирается совершить ряд хакерских атак: “Помимо акций протеста, члены “Anonymous” и других хакерских группировок совершат кибератаки на сайты ряда структур, включая коррумпированные банковские учреждения, отделение Полиции Нью-Йорка и т. д.”, – говорится в сообщении “Anonymous”.