Թուրքիայի ֆուտբոլի առաջնության հանդիպումը «Ֆեներբախչեի» և «Մինիսասպորի» միջև (1:1) այցելեցին 41 հազ. հանդիսատեսներ, որոնց թվում տրիբունաներում ներկա էին միայն կանայք և մինչև 12 տարեկան երեխաներ:
Թուրքիայի ֆուտբոլային ասոցիացիան խուլիգանության դեմ պայքարի յուրօրինակ միջոց է գտել` արգելելով տղամարդկանց հայտնվել «Ֆեներբախչեի» արենայի տրիբունաներում:
Հուլիսի 22-ին Դոնեցկի «Շախտյորի» հետ ընկերական հանդիպումը ստիպված եղան ընդհատել դաշտ դուրս եկած թուրք երկրպագուների պատճառով. «Ֆեներբախչեն» սկզբնապես պատժվել էր երկու հանդիպում առանց հանդիսատեսի անցկացնելով, սակայն հետո ասոցիացիան փոխեց իր որոշումը` կարգադրելով ներս թողնել կանանց և փոքր երեխաներին: Ընդ որում, հանդիպման տոմսերը տարածվել էին անվճար, հաղորդում է newsru.com-ը:
Ականատեսները պնդում են, որ մարզադաշտում շատ ընկերական մթնոլորտ էր տիրում: Խաղի մեկնարկից առաջ ֆուտբոլիստները ծաղիկներ էին նետում տրիբունաներ, իսկ հանդիսատեսներն իրենց հերթին հյուրընկալված թիմին ողջունում էին ծափահարություններով` նման դեպքերում սովորաբար ընդունված սուլոցների փոխարեն: «Ֆեներբախչեի» ավագ Ալեքս դը Սոուզան խոստովանել է, որ այդ հանդիպումն ընդմիշտ կհիշի. ամեն օր տրիբունաներում այդքան կանանց և երեխաներ չես տեսնի:

Матч чемпионата Турции по футболу между "Фенербахче" и "Манисаспором" (1:1) посетили 41 тыс. зрителей, среди которых на трибунах были только женщины и дети до 12 лет.
Футбольная ассоциация Турции нашла оригинальный способ борьбы с хулиганством, запретив мужчинам появляться на трибунах арены "Фенербахче".
За беспорядки в ходе товарищеского матча с донецким "Шахтером" 22 июля, который пришлось прервать из-за выбежавших на поле турецких болельщиков, "Фенербахче" был первоначально наказан проведением двух встреч без зрителей, однако затем ассоциация изменила решение, распорядившись пустить женщин и маленьких детей. Причем билеты на игру распространялись бесплатно, передает newsru.com.
Очевидцы утверждают, что на арене царила крайне дружелюбная атмосфера. Перед началом игры футболисты бросали на трибуны цветы, а зрители, в свою очередь, встречали гостевую команду аплодисментами вместо обычного в таких случаях освистывания.
Капитан "Фенербахче" Алекс де Соуза признался, что запомнит этот матч навсегда – не каждый день видишь на трибунах столько женщин и детей.