Սեպտեմբերի 22-ին Լիմասոլում կայացած հանդիպման ժամանակ ՈՒԵՖԱ գործադիր կոմիտեն քննարկում է անցկացրել ՈՒԵՖԱ 53 ասոցիացիաների ներկայացուցիչների հետ:
Գործկոմի անդամները նույնպես ծանոթացել են բանավեճերի արդյունքների և ազգային ասոցիացիաների միջև կարծիքների փոխանակության արդյունքների հետ, որոնք առաջարկվում է մտցնել հավաքականների խաղերի օրացույցում:
Լայն աջակցություն է ստացել ընկերական խաղեր անցկացնելու ձևաչափը փոխելու մասին առաջարկը: Մեծամասնությունը հանդես է եկել օգտին, որպեսզի Եվրոպայում սփարինգների համար յուրաքանչյուր «պատուհանի» ժամանակ հավաքականներն անցկացնեն երկուական հանդիպում մեկի փոխարեն: Դա կօգնի կանոնակարգել հավաքականների օրացույցը և խուսափել ազգային լիգաների հետ շահերի բախումից:
Գործկոմը հավանության է արժանացրել Ճապոնիայի Ֆուտբոլի ֆեդերացիային 500 հազար եվրո հատկացնելու որոշմանը երկրաշարժի հետևանքով հասցված ավերածությունների հետևանքները հաղթահարելու համար:
ՈՒԵՖԱ գործկոմի հաջորդ հանդիպումը տեղի կունենա դեկտեմբերի 8-ին և 9-ին Վենետիկում, հաղորդում է ՈՒԵՖԱ պաշտոնական կայքը:

22 сентября на встрече в Лимасоле исполком УЕФА обсудил первое полномасштабное стратегическое совещание с представителями всех 53 ассоциаций УЕФА.
Члены исполкома также были ознакомлены с результатами дискуссий и обменом мнениями между национальными ассоциациями в отношении изменений, которые предлагается внести в календарь матчей сборных.
Широкую поддержку получило предложение об изменениях формата проведения товарищеских матчей. Большинство выступило за то, чтобы во время каждого "окна" для спаррингов в Европе, сборные проводили сразу по два поединка, вместо одного. Данное нововведение будет особенно актуально в августе, когда на континенте стартуют большинство национальных чемпионатов. Это в первую очередь поможет упорядочить календарь сборных и избежать столкновения интересов с национальными лигами. В данный момент продолжается процесс консультаций с различными заинтересованными сторонами. Цель – создать общеевропейский футбольный календарь и рекомендовать его ФИФА.
Исполком одобрил решение передать Футбольной федерации Японии 500 тысяч евро в качестве средств поддержки после чудовищных разрушений, вызванных стихийным бедствием.
Следующая встреча Исполнительного комитета УЕФА пройдет 8 и 9 декабря в Венеции, передает официальный сайт UEFA.