Հնդկաստանի Համակարգչային զարգացման կենտրոնը համաձայնագիր է կնքել Հնդկաստանի Արտաքին գործերի նախարարության հետ Հայաստանի դպրոցներում համակարգչային լսարաններ ստեղծելու համար։ Այս մասին հաղորդում է Times of India-ն։
Համաձայնագիրը կնքվել է Եվրասիայի բաժնի քարտուղար Աջայ Բիսարիայի և Հնդկաստանի համակարգչային զարգացման կենտրոնի գործադիր տնօրեն Ռաջաթ Մունայի կողմից։ Հայաստան համահայկական հիմնադրամն իր հերթին աջակցում է Հայաստանի կառավարությանը՝ Տավուշի մարզում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացման գործում։
Ծրագրի նպատակն է արդիականացնել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ուսուցման գործընթացը և տրամադրել համապատասխան սարքավորումներ 19 քաղաքային և 53 մարզային դպրոցներին։ Ակնկալվում է, որ ավելի քան 15 000 դպրոցականներ կօգտվեն այդ 72 համակարգչային լսարաններից։

23 Сентябрь 2011 - 09:58 AMT
Центр компьютерного развития Индии подписал соглашение с Министерством иностранных дел Армении о создании в армянских школах компьютерных классов. Об этом сообщает Times of India.
С индийской стороны соглашение подписано секретарем отдела Евразии Аджаем Бисарией и исполнительным директором Центра компьютерного развития Индии Раджатом Мунаем. Всеармянский фонд, в свою очередь, содействует правительству РА в деле развития ИТ в области Тавуш.
Цель программы – усовершенствовать процесс обучения ИТ, а также предоставить соответствующее оборудование 19 столичным и 53 областным школам. Ожидается, что более, чем 15 000 школьников получат возможность обучения в 72 компьютерных классах.