Amazon ընկերությունը սեպտեմբերի 28-ին հանդես կգա մամուլի ասուլիսով, որի ընթացքում ենթադրվում է, որ ընկերությունը կներկայացնի իր նոր թողարկվող պլանշետային համակարգիչը, որը կմրցակցի Apple-ի iPad-ի հետ։ Այս մասին հաղորդում է Apple Insider-ը։
Ըստ մի շարք լուրերի սարքը կարժենա $250 և կունենա 7 դյույմ գունավոր էկրան և հավանաբար կաշխատի Google-ի Android օպերացիոն համակարգով։
Չնայած ակնկալվում է, որ պլանշետը լինելու է 7 դյույմանոց, սակայն կա վարկած, որ ընկերությունը աշխատում է նաև 10 դյույմանող պլանշետի ստեղծման վրա, որը պատրաստվում է ներկայացնել 2012-ի սկզբին։

Компания Amazon 28 сентября выступит с пресс-конференцией, в ходе которой, как ожидается, представит свой новый планшет, который сможет конкурировать с iPad от Apple. Об этом сообщает Apple Insider.
По некоторым сведениям, это устройство – 7-дюймовый планшет, вероятно, будет стоить 250 долларов и, возможно, будет работать в операционной системе Android компании Google.
Несмотря на то, что ожидается, что планшет будет 7-дюймовым, однако есть мнение, что компания уже работает над разработкой 10-дюймового планшета, который представит в 2012 году.