Սեպտեմբերի 24-ին Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է 2011թ. Ձյուդոյի եվրոպայի երիտասարդների առաջնության հաղթողներ Գարիկ և Գոռ Հարությունյաններին, նրանց անձնական մարզիչ Նաիրի Մաթևոսյանին, հավաքականի գլխավոր մարզիչ Տիգրան Բաբայանին և Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Դավիթ Խիթարյանին: Նախարարը շնորհավորել է մարզիկներին և կարևորել, որ այդքան կարևոր և աննախադեպ հաղթանակը տոնվեց Հայաստանի անկախության 20-ամյակի նախօրեին:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել է ՀՁՖ փոխնախագահ Դավիթ Խիթարյանը, բանակի մարզական ակումբի շարքային Գոռ Հարությունյանը, Ֆիզիկական կուլտուրայի պետական ինստիտուտի 2-րդ կուրսի ուսանող Գարիկ Հարությունյանը, նրանց անձնական մարզիչ Նաիրի Մաթևոսյանը պարգևատրվել են Վազգեն Սարգսյան մեդալով, իսկ հավաքականի մարզիչ Տիգրան Բաբայանը` հատուկ շնորհակալագրով:
Նախարարը ցանկացել է, որ առաջիկայում Քեյփթաունում կայանալիք երիտասարդների աշխարհի առաջնությանը մարզիկները մասնակցեն նույն հաջողությամբ:

26 Сентябрь 2011 - 06:08 AMT
Министр обороны Армении Сейран Оганян принял чемпионов Европы среди молодежи по дзюдо Гора и Гарика Арутюнянов, их личного тренера Наири Мартиросяна, главного тренера сборной Армении Тиграна Бабаяна и вице-президента Федерации дзюдо Давида Хитаряна.
Министр поздравил спортсменов и придал большое значение тому, что армянским дзюдоистам удалось одержать победу именно накануне празднования 20-лентия независимости Армении.
Гор Арутюнян, который служит в ЦСКА, Гарик Арутюнян и Наири Мартиросян были награждены медалью Вазгена Саркисяна, а Тигран Бабаян получил особую грамоту.
Министр спортсменам пожелал удачного выступления и на молодежном чемпионате мира, который пройдет в Кейп – Тауне (ЮАР).