Այսօր «Յուքոմ» ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը և կոմերցիոն տնօրեն Արամ Բարսեղյանը մամլո ասուլիսում տեղեկացրեցին լրագրողներին, որ այսօրվանից ընկերության հեռուստատեսային ծառայության ալիքների քանակն ավելանում է 48-ով, որից 8-ը HD ալիքներ են։
Ըստ Հայկ Եսայանի, HD ալիքներն ընդհանրապես թանկ են։ «Յուրաքանչյուր HD ալիքի առանձին վարձը 1000 դրամ է, սակայն փաթեթի մեջ ալիքի գինը զեղչվում է։ HD ալիքների դիտման համար հավելյալ սարքերի տեղադրման կարիք չկա։ Այժմ մեր ալիքների ընդհանուր քանակը կազմում է 124 ալիք։ Նոր ալիքների ավելացումը չի ազդում փաթեթների գնի վրա։
«Յուքոմ»-ը նաև ներկայացրեց նոր՝ երեքը մեկում փաթեթները, որոնք մշակված են բաժանորդների տարբեր նախասիրությունների հիման վրա։ Դրանք են՝ «Երեքը մեկում Կլասիկ», «Երեքը մեկում Ռոք» և «Երեքը մեկում Ջազ»։ Փաթեթներն արժեն համապատասխանաբար 15 000, 18 000 և 24 000 դրամ։ Կլասիկ փաթեթը հագեցած է 4Մբ/վ ինտերնետով, 116 ալիքով և 180 րոպե խոսելաժամանակով դեպի Երևանի ֆիքսված ցանցեր։ Ռոք փաթեթը առաջարկում է 6Մբ/վ ինտերնետ, 118 ալիք, որից 2-ը HD և 180 րոպե խոսելաժամանակ դեպի Երևանի ֆիքսված ցանցեր։ Իսկ Ջազ փաթեթը ներառում է 8Մբ/վ ինտերնետ, 120 ալիք, որից 4-ը HD, 180 րոպե խոսելաժամանակ դեպի Երևանի ֆիքսված ցանցեր։
Ընկերության U!TV հեռուստատեսային մենյուում Extras բաժինը համալրվել է եղանակի տեսությամբ և 10 նոր խաղերով։ Այժմ բաժանորդներին տրամադրվում են նաև անվճար օպտիկական կոնվերտերներ (GPON), որոնք ավելի բարձր որակի Wi-Fi են ապահովում և տվյալ դեպքում այլևս կարիք չկա հավելյալ սարքավորումներ գնել Wi-Fi անլար ինտերնետից օգտվելու համար։ Հայկ Եսայանի խոսքով, GPON սարքն անվճար է, միայն անհրաժեշտ է վճարել 15 000 դրամ Wi-Fi-ի ակտիվացման ծախսերի համար։
Հայկ Եսայանի խոսքով, ընկերությունն ունի 17000-ից ավելի բաժանորդ և Երևանում 40% է կազմում «Յուքոմ»-ի բաժինը ինտերնետի շուկայում։
«Որքան հաճախորդների բազան և պահանջարկը մեծանա, այնքան մենք կբարձրացնենք ինտերնետի արագությունը։ Մեր տեխնոլոգիայով մենք կարող ենք հասցնել ցանկացած բնակարան մինչև 1000 ՄԲ/վ արագությամբ ինտերնետ կապ»։

26 сентября директор компании “Ucom” Айк Есаян и коммерческий директор Арам Барсегян во время пресс-конференции сообщили журналистам, что, начиная с сегодняшнего дня количество каналов телевизионной службы увеличится на 48, 8 из которых – HD каналы (high definition–высокая четкость).
По словам Айка Есаяна, HD-каналы достаточно дорогие. “Отдельная плата за каждый HD-канал – 1000 драмов, однако внутри пакета цена несколько снижается. Для просмотра HD-каналов нет необходимости устанавливать дополнительные устройства. В настоящее время общее число каналов достигает 124. Увеличение числа новых каналов не влияет на цену пакета.
“Ucom” также представила новые пакеты – “три в одном”, которые разработаны на основе пожеланий абонентов. Это – “Три в одном классик”, “Три в одном рок” и “Три в одном джаз”. Пакеты стоят, соответственно, 15 000, 18 000 и 24 000 драмов. Пакет “классик” снабжен Интернетом скоростью 4 Мб/с, 116 каналами и 180 минутами бесплатного разговора с абонентом фиксированной сети Еревана. Пакет “рок” предлагает скорость Интернета 6 Мб/с, 118 каналов, 2 из которых HD и 180 минут разговора с абонентом фиксированной сети Еревана. Пакет “джаз” включает Интернет со скоростью 8 Мб/с, 120 каналов, 4 из которых – HD, а также 180 минут разговора с абонентом фиксированной сети Еревана.
Раздел Extras в телевизионном меню U!TV компании пополнился прогнозом погоды и 10 играми. Отныне абонентам также предлагаются бесплатные оптические конверторы (GPON), которые обеспечивают высококачественную Wi-Fi-связь для беспроводного подключения к Интернету. По словам Айка Есаяна, устройство GPON предоставляется бесплатно, но затраты на активацию Wi-Fi-связи стоят 15 000 драмов.
В настоящее время у компании 17 000 абонентов, в Ереване доля Ucom составляет 40% от общего рынка Интернета. “Чем больше будет база абонентов и спрос, тем больше увеличится скорость Интернета. С нашей технологией мы можем обеспечить любую квартиру Интернетом скоростью 1000 Мб/с”, – заверил Есаян.