Սեպտեմբերի 27-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում Երևանյան 5-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակներում տեղի է ունենալու կամերային երաժշտության համերգաշարի վերջին երեկոն:
Ծրագրում հնչելու են Մոցարտի, Բրամսի, Շումանի ստեղծագործությունները: Որպես մենակատարներ հանդես են գալու աշխարհահռչակ ջութակահար Դայշին Քաշիմոտոն (Ճապոնիա) և այնպիսի անվանի երաժիշտներ, ինչպիսիք են Դիմուտ Պոպենը, (ալտ, Գերմանիա), Ալեքսանդր Չաուշյանը, (թավջութակ, Մեծ Բրիտանիա), Վահան Մարտիրոսյանը, (դաշնամուր, Ֆրանսիա), Կարմեն Թոսունյանը, (ջութակ, Հայաստան), Սամվել Բարսեղյանը, (ալտ, Պորտուգալիա), Մերի Մարգարյանը, (ջութակ, Հայաստան):
Փառատոնը բացվել է սեպտեմբերի 9-ին և շարունակվելու է մինչև հոկտեմբերի 12-ը, գեղարվեստական ղեկավարներն են Էդուարդ Թոփչյանը և Ալեքսանդր Չաուշյանը:Փառատոնին սպասվում են հայ կոմպոզիտերների ստեղծագործությունների պրեմիերաներ: Այն նվիրվում է ՀՀ անկախության 20-ամյակին և նվագախմբի 85-ամյա հոբելյանին: Փառատոնն անցկացվում է ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո: Փառատոնի շրջանակներում կայացել են երկու կամերային համերգներ, որին մասնակցել են մի շարք հեղինակավոր երաժիշտներ արտերկրից և Հայաստանից:

26 Сентябрь 2011 - 13:32 AMT
27 сентября в концертном зале имени Арама Хачатуряна в рамках Ереванского 5-го международного музыкального фестиваля состоится последний вечер цикла концертов камерной музыки.
В программе прозвучат произведения Моцарта, Баха, Шумана. В качестве солистов выступят известный японский скрипач Дайшин Кашимото, а также такие именитые музыканты, как Демут Поппен (альт) из Германии, Александр Чаушян (виолончель) из Великобритании, Ваган Мартиросян (фортепиано, Франция), Карен Тосунян (скрипка, Армения), Самвел Барсегян (альт, Португалия), Мэри Маркарян (скрипка, Армения).
Фестиваль открылся 9 сентября и продолжится до 12 октября. Художественные руководители фестиваля – Эдуард Топчян и Александр Чаушян. На фестивале прозвучат также премьеры произведений армянских композиторов. По слова Топчяна, целью фестиваля является создание музыкального праздника и представление искусства. Фестиваль посвящен 20-летию провозглашения независимости Армении, а также 85-летию оркестра и пройдет под патронажем первой леди РА Риты Саргсян. В рамках фестиваля состоялось два концерта камерной музыки, в которых приняли участие известные музыканты из Армении и из-за рубежа.