Nokia N9 սմարթֆոնը, որը ընկերությունը ներկայացրել էր հունիսին, այժմ արդեն սկսում է իր վաճառքը։ Այս մասին հաղորդում է Nokia-ի պաշտոնական բլոգը։
Nokia N9-ը ընկերության Meego օպերացիոն համակարգով աշխատող առաջին սմարթֆոնն է։ Nokia N9-ը թողարկվել է երեք գույնով՝ սև, երկնագույն և մորեգույն (magenta): Հասանելի է երկու տարբերակով՝ 16GB և 64GB։ Օգտագորոծողի ինտերֆեյսն ունի 3 էկրան։ Հեռախոսն ունի 8 մեգապիքսել տեսախցիկ։ Վեբ-բրաուզերը նախագծված է Webkit 2 տեխնոլոգիայի հիման վրա։ Ապահովում է նաև HTML5։
Հայաստանի «Nokia» բջջային հեռախոսների ցանցի վաճառքի տնօրեն Վազգեն Բախշեցյանը տեղեկացրեց PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին, որ N9-ի սև գույնով տարբերակը Հայաստան կժամանի հոկտեմբեր ամսին սիմվոլիկ քանակությամբ։ Նա նաև ավելացրեց, որ սմարթֆոնը հավանաբար կարժենա մինչև 300 000 դրամ։

27 Сентябрь 2011 - 10:47 AMT
Смартфон Nokia N9, представленный компанией в июне этого года, уже поступил в продажу. Об этом сообщает официальный блог Nokia.
Nokia N9 – первый смартфон компании, работающий на операционной системе MeeGo. Он выпускается в трех цветах: черный, синий и малиновый (magenta). Телефон доступен в двух версиях: 16GB и 64GB. Интерфейс пользователя имеет три вида рабочих стола. Телефон снабжен видеокамерой 8 Мп. Веб-браузер разработан на основе технологии Webkit 2. Обеспечивает также HTML5.
Директор по продажам сети мобильных телефонов “Nokia” Вазген Бахшецян сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net, что N9 черного цвета прибудут в Ереван в октябре в малом количестве. Он добавил, что смартфон, вероятно, будет стоить в пределах 300 000 драмов.