ՈՒԵՖԱ-ի նախագահ Միշել Պլատինին որպես եվրոպական ֆուտբոլային միության պատվիրակության ղեկավար այցելել է Ուկրաինա, ծանոթանալու համար Եվրո-2012-ին եզրափակիչ նախապատրաստական փուլին:
«Ես գոհ եմ այն ամենից, ինչ տեսա Ուկրաինայի քաղաքներում, որոնք կընդունեն Եվրո-2012-ը: Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել բոլոր պատասխանատուներին»,-ՈՒԵՖԱ-ի նախագահի բառերն է մեջբերում ՈՒԵԱՖ-ի պաշտոնական կայքը:
Պլատինին հանդիպել է նաև Ուկրաինայի նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչի հետ: Յանուկովիչը խոստացել է, որ բոլոր ջանքերը կգործադրվեն, որպեսզի մրցաշարի վերջին փուլը տոն դառնա երկրպագուների համար: «Սա պատմական իրադարձություն է մեր երկրի կյանքում, -ասել է Յանուկովիչը:-Վստահ եմ, որ բարեբոխված ենթակառուցվածքները կծառայեն նաև ապագա սերունդներին»:

28 Сентябрь 2011 - 10:41 AMT
Президент УЕФА Мишель Платини во главе делегации европейского футбольного союза посетил Украину, чтобы ознакомиться с подготовкой к финальной стадии чемпионата Европы 2012 года.
"Я доволен всем, что увидел в городах Украины, которые примут EURO-2012. Хочу сказать спасибо всем ответственным за подготовку", – передает слова Платини официальный сайт UEFA.
Осмотрев НСК "Олимпийский" в Киеве, который будет принимать финальный матч EURO-2012, Мишель Платини встретился с президентом Украины Виктором Януковичем. Глава украинского государства пообещал, что страна приложит все усилия, чтобы финальная часть турнира действительно стала праздником для миллионов болельщиков. "Это историческое событие в жизни нашей страны, и замечательно, что мы будем перелистывать эту страницу вместе с вами, – подчеркнул Янукович. – Убежден, что улучшенная нами инфраструктура будет служить и многим будущим поколениям".