Լվովում ֆուտբոլի Եվրոպայի 2012թ. առաջնության անցկացման ժամանակ ծրագրվում է երեք ֆան-գոտի կազմակերպել երկրպագուների համար, հաղորդել է Լվովի քաղպետվարչակազմի ղեկավար Անդրեյ Սադովոյը:
«Օպերային թատրոնից մինչև Շևչենկոյի հուշարձանն ընկած տարածքը կկարողանա մինչև 35 հազ. երկրպագու ընդունել: Ֆան-գոտի ենք ծրագրում կազմակերպել նաև մշակույթի քաղաքային զբոսայգում և Սիխովում»,- Սադովոյի խոսքն է մեջբերում Interfax.com.ua-ը: Նրա խոսքով` ֆան-գոտիների նախագծման և աշխատանքի որակյալ կազմակերպման համար քաղաքային իշխանությունները փորձագետներ են հրավիրել Ավստրիայից:

29 Сентябрь 2011 - 04:21 AMT
На время проведения матчей чемпионата Европы по футболу 2012 года во Львове планируют организовать три фан-зоны для болельщиков, сообщил глава Львовской горгосадминистрации Андрей Садовой.
"От оперного театра до памятника Шевченко будет большая фан-зона, которая в пиковые дни сможет принять до 35 тыс. болельщиков. Также фан-зону планируем сделать в городском парке культуры и на Сихове ", – передает слова Садового interfax.com.ua.
По его словам, для проектирования и качественной организации работы фан-зон власти города пригласили экспертов из Австрии.